Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úszáshoz szoktatás,de hogyan?...

Úszáshoz szoktatás,de hogyan? (vizet szereti,de ha már nem ér le a lába nem megy tovább )

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kutyám. Tavaly vízhez szoktattam. Sokat jártunk le a Dunapartra. Elég hamar megszerette. Azóta is szereti.


Néhány hete mikor a parton voltunk,mindig próbáltam bentebbre dobni a botot,hogy kénytelen legyen úszni.

úszni próbált kb 1 métert de elmerült 1 másodpercre,majd sietve jött kifelé. Igaz a botot kihozta. Viszont utána nem ment beljebb,csak amíg leért a lába.


Tavaly próbáltam,hogy bevittem ölbe fogtam a nyakörvét, próbáltam falattal,játékkal,de inkább tűnt pániknak,nem úgy mint aki élvezi.

Így mivel nem akartam a vizet megutáltatni vele. Hagytam.


Most viszont gondoltam újra próbálnám az úszást. Más kutyák úsztak az sem izgatta nem ment beljebb velük.


Vagy próbálgassam hogy bentebb dobom a botot,hogy kénytelen legyen kihozni aztán rájön jó móka?


2021. júl. 7. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Milyen fajta?

Nem minden fajta/típusú kutya szereti a mély vizet és az úszást.Ha megelégszik a sekély vízzel ne erőltesd.Csak rosszabb.Ha beljebb akar úgyis beljebb fog menni-:D

2021. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Probalkozhatsz, de azt kene elfogadni, hogy nem minden kutya szereti annyira a vizet es ha o nem mer egyszeruen tovabbmenni, akkor nem.

Szerintem ez egyaltalan nem problema, de te tudod.

2021. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Soft coated wheaten terrier :)


Szulei es rokonai elegge szeretnek uszni.


Illetve a fajta is szeret uszni mellesleg vidra vadaszatra hasznaltak regen.

2021. júl. 7. 23:33
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
szemelyisegrol hallottal mar..?
2021. júl. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Másik kutyával együtt kell menni, olyannal amelyik nemnormáéis, ha vizet lát, mondjuk egy rokonja, vagy egy labrador.
2021. júl. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Miert baj az, hogy megszeretetnem vele az úszást? Komolyan nem ertem. Ha mar a vizet szereti, ugyanis mar 4 honaposan a patakhoz vittem le, es szoktattam hozza. Nem is ment bele elsore csak mikor latta a masik kutyatol.

Igazabol egy hajszal valasztja el attol hogy usszon is.


Dunaparton mindig vannak kutyak akik usznak. De nem koveti oket.

Masik kutyam(10eves) antiszoci igy ot kutyas tarsasagba nem tudom vinni.


Tervben van egy kennel tali ahol kutyam rokonai is ott lesznek termeszetesen vizpart mellett. De egyenlore meg a tenyeszto nem mondott rola tobb infot.

2021. júl. 8. 07:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyám szeret úszni, egyik nem. Utóbbi amúgy tudna, de egyszerűen nem sikerült vele megszerettetnem, viszont slagozni meg imád :)


Úgy tanítottam őket, hogy bementem és magam után hívtam és nagyon dícsértem, mikor jöttek.


Egyik ismerősöm többször becipelte a kutyáját, nem hagyta rögtön kimenni, hanem bíztatta és nyugtatgatta, majd a kutya magától is belement.


Az is egy módszer, hogy a pajtársa után megy, a másik meg amit csinálsz, a botos.

2021. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik csak derékig, de addig bárhol bármikor, magától, mivel rájött, hogy lehűti. (doberman) A másik meg sohe sehol be nem vizezte volna magától magát, a pocsolyákat is kerülte, de ha berepült a labdája 10 méterre, nem lehetett visszatartani soha, sehol. (border) :)
2021. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Ha nem megy be ne erőltesd.csak rosszabb lesz

mi értelme erőltetni,hogy menjen a mély vízbe ha ő ott nem érzi jól magát? Szórakozni a kéne nem a szeszélyeidet kielégíteni.Neki a sekély víz elég és szórakoztató,nem fél ott.Ne küld beljebb.. :D

2021. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan partra menj ahol lassan melyul a viz (Kisoroszi-szigetcsucs ... csak most sok a kempingezo) es menj egyutt a kutyaval, hogy biztonsagba erezze magat. Semmit ne eroltess, hanem csinald ugy a dolgokat, hogy a kutya jol erezze magat a vizben es igy menjetek egyre beljebb es melyebbre.
2021. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!