Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire zavar meg egy 5...

Mennyire zavar meg egy 5 hónapos kutyust, ha új nevet kap?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek másik albérletet kell keresnie, ami gyerekkel és kutyával szinte lehetetlen, ezért nekünk ajándékozza a kutyust. A probléma csak az, hogy a már meglévő kutyusunk neve is ugyanez. Nagy bajt csinálunk, ha az új kutyust átnevezzük?
2021. júl. 9. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte fura lehet, de semennyire nem lesz gond belőle. Inkább az, hogy elszakad a gazditól. Hozzám 4, 5 évesen került a volt bántalmazott kutyám, Dömper néven. Mondanom sem kell, nem akartam buldózerhez hasonító néven hagyni, meg Dömpikézni sem, jól sem bánt vele előző gazdája, szóval semmi gondja nem volt a névváltással, pedig nem néhány hónapos. De találkoztam olyannal, aki azt mondta, hetente váltogatja a kutyája nevét. Eredetileg Pixel, de minden hülye becenév ki lett találva neki, és mindegyikre hallgat a kutya.
2021. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán át lehet nevezni. Több kutyánk is volt az elmúlt évtizedek alatt, de mindig hallgattak a tőlünk kapott neveikre. A mostani kutyánk eredeti neve "Kutya" volt, de mi Ravennek hívjuk. Hallgat rá, pedig 1 éves kora után került hozzánk.
2021. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen mindegy mit mondok a kutyanak, mindenre odafigyel ... tehat gugyoghetek neki ossze-vissza :)
2021. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolat!


Nálunk le lesz foglalva rendesen, remélem nem sokáig fog szomorkodni. 3 kicsi gazdi várja, hogy beköltözzön, lesz kutya és cica társa is. Van kert is, remélem tetszeni fog neki, mert most panelban lakik.

2021. júl. 9. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Örökbefogadott kutyám nem is hallgatott a fajtamentéstől kapott nevére, én kipróbáltam párat, és azt a nevet tartottam meg, amire egyből felkapta a fejét. Nem zavarta meg.
2021. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Idő kell neki de még fogja szokni
2021. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánkat a szüleim Rexinek hívták én Mukinak mind a kettőre hallgatott
2021. júl. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Kutyaval meg talal albit boven. Csak a gyereket nem engedik…


A gyereket passzolja le inkabb.


[link]

2021. júl. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!