Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a bichon kutyusokat...

Igaz hogy a bichon kutyusokat allergiások is tarthatják? (Lakásban.) Van erről valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

#allergia #kutyatartás #bichon #Kutyaszőrallergia
2021. júl. 10. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Na-na,nem mind! A coton de tulear és a frisé csak.


Többi hipoallergén allergiásnak: minden méretű Uszkár,kínai meztelen,máltai selyem,és emlékeim szerint a kis olasz agár is.


Ha a szőrhullatás a probléma akkor a Shih tzu is jó választás lehet.

2021. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen elvileg, ha a kutya szőrre vagy allergiás. Viszont ha a nyálkára akkor átgondolandó.
2021. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Lemaradt,hogy ha a szőrhullás csak a probléma allergia terén akkor a havanese és a bolognese is jó.

De kimondottan hipoallergén csak a coton és a frisé.


Yorkie sem hullajt szőrt.Schnauzer (törpe) pedig alig.

2021. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudom hogy nyálkára is allergiás vagyok-e, ha erre is van teszt meg fogom nézetni. Egyedül élek lakásban, nagyon hiányzik egy kutya, és a bichonról hallottam hogy tarthatnám. Igazából a nagy testű kutyákat szeretem, a németjuhászt, meg is mozgatnám rendesen, de azt nem kockáztatom meg. Enyhe asztmám is van. 🙁
2021. júl. 10. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Tök jókat írtak a fentiek, nem tudom ki és miért pontozta őket le, de jó lenne ha magába nézne. :/
2021. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 a havanese nagyon tetszik.
2021. júl. 10. 20:57
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 bárki is volt hülye volt, én zöld pacsit adtam rá. 🙂
2021. júl. 10. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a kutya nyálra (és nem nyálkára, de gondolom az az autokorrektor volt) lehet valaki alergiás, hanem a kutyahámsejtekre is. Kis mértékben minden kutya hullajtja a hámsejtjeit is (ami elhalt) ez a bőrről válik le. (Egyébként az ember is hullajtja így az elhalt hámsejtjeit, még egyetemen néztük nagyon erős mikroszkópban a háziport /mindenkinek otthon kellett gyűjteni a saját lakásában a port a háló szobában/ és a házipor egy része a saját bőrünkről lehulló hámsejtekből áll). Sajnos akik a kutyanyálra vagy a hámsejtre alergiásak semmilyen kutyát nem tarthatnak. Aki "csak" a kutyaszőrre a fenti fajtákat igen, de tudni kell, hogy ezek egytől egyig kozmetika igényes fajták, és csak akkor igaz, hogy nem alergizálnak ha rendesen vannak kozemtikázva, és aki alergiás a szőrre meg se próbálja maga nyírni otthon a kutyáját!
2021. júl. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Majdnem. Különböző sejtekre allergiás az ember. Azoknak a hordozója lehet a nyál, lehetsz allergiás hámsejtekre... éppen szőrre is, de az kevésbé jellemző.


Olyan kutya sajnos NINCS, ami ezeket a sejteket nem termeli. A hipoallergénnek kikiáltott kutyák csak annyit tudnak, hogy nem hullik a szőrük, tehát kevésbé terjed a levegőben, hordják szét a lakásban, ragad bele a szőnyegbe a nyálas-korpás szőr, mint egy szőrhullatós kutya esetében. Ez valakinek segítség (nem hálószobában alvó kutyával, esetleg eseleg vmi légtisztítóval párosítva), de erős allergia esetében nem túl sokat ér. Nyilván az is segít, ha nem ló méretű allergénnel élsz együtt, hanem egy kis termetűvel. De te ismered magad, az allergiádat és hogy mit tudsz vállalni.


Jah és van egy csomó ilyen fajta (uszkár, yorkie meg még néhány terrer, máltai, shih-tzu, portugál és egyéb vízikutyák mint Obamáéknál stb.) plusz néhány szerencsés menhelyi keverék, szóval ne érezd magad limitálva a bichonokra. Bár tény, a havanese-k jófej kutyák :)

2021. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Igen,a sejtek ott a ludasak


A havanese és a bolognese körülbelül átlagos hámsejtvedléssel rendelkezik mint egy átlagos kutya,ellenben szőrt nem vagy alig hullatnak.

A frisé a és a coton de tulear nagyon minimumot hullajt ezekből a hámsejtekből IS.



Az allergiáknak egyébként többféle változata van.A közvetlen érintkezés a szőrrel kivált többnyire hatalmas vörös foltokat,kis-vagy nagy piros pöttyöket az egész végtagon,bedagadhat és levizesedhet a végtagod.Ezek a pirosodások nagyon erős viszketéssel,égéssel is járhatnak magas fokú allergia vagy hosszas érintkezés után (mondjuk napokig egyszer egyszer megsimogatod).


Van az a fajta allergia (ami szerintem a rosszabb,de az előző is durva) amikor épp,hogy megérzed a kutya szőrt folyamatos tüsszentésbe,orrfolyásba kezdesz.

Emellé vagy ehelyett érkezhet légzési nehézség,fulladás érzés,bedagadó légutak,köhögés,kiszáradt torok érzet,könnyezés,szem viszketés,szem égés.Nagyon súlyosnak számít az allergia,ha már nem csak tüsszentesz,orrot fújsz és köhögsz,de itt is érvényes,hogy ha több napig,hétig vagy hónapig érintkezel állatszőrrel súlyosbodhat az állapotod.


Érdemes allergia vizsgálatot végeztetned magadon mielőtt bármilyen fajta mellett is döntésnél.Legalább azzal tisztában kellene lenni,hogy pontosan mire vagy allergiás így lehet válogatni a fajták közt.

2021. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!