Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky gazdák,hogyan mozgatjáto...

Husky gazdák,hogyan mozgatjátok le a kutyátokat rendszeresen?

Figyelt kérdés

NINCS kertem! Sajnos nem is hiszem,hogy lesz a közeljövőben a belvárosban lakom.

De bármi más mozgás lehetőség szóba jöhet.Van egy 1,5 éves fiam is,de kétlem,hogy lenne olyan sport vagy elfoglaltság aminek ne lehetne része.

Bár a mostani melegekben úgyis leginkább kora reggel,délután és este mozdulunk ki,amiből ő csak a reggelt és a délutánt látja (18-19 óra környékén már alszik többnyire és csak reggel kel fel).

Éjszaka ameddig alszik a párom vagy a testvérem maradna vele a lakásban,nyílván egyedül nem maradhat,ilyenkor akár 2 órát is el tudok vele lenni oda lent.


Milyen mozgás lehetőségek jöhetnek szóba egy huskynál amit élvez is?

Mentális foglalkozásnak a huskytokkal mit csináltok?


Illetve,ha már itt tartunk nem szeretnék külön kérdést kiírni.

Rossz helyről hozom el,és én nem szeretném konyhai maradékkal etetni.Az előző kutyám is tápot evett.Mit ajánlanátok egy ilyen aktív fajtának? (És mennyire számoljak,kb hány kilót eszik meg havonta? Kis testű kutyám volt ő 5kg-ot evett)


Még nincs nálam a kutya,de el szeretném hozni.Ki tudom alakítani úgy az életünket,hogy mindenkinek jó legyen.Klíma van,így nem hiszem,hogy idebent lenne gondja a meleggel.



#husky #mennyiség #Aktívfajta
2021. júl. 14. 08:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%

Szia!


Nekem NEM HUSKYM VAN, hanem egy amerikai buldog keverékem.


Fekete szőre van, de egész nap, ha tehetné kint lenne... sajnos, van egy ilyen betegsége, így sokat kell kivinni pisilni, napközben is.... mivel, hajnalban is ki kell vinni, akkor amikor lemegyünk, elsétálunk a közeli, kutyafuttatóra, ott agilitizünk, a 20-21 fokban.



2)

Vannak a boltokban külön, nagy fajtákra tápok!

2021. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok az,aki az aktív kutyás kérdésre is válaszolt.

Malamut,Staffordshire terrier gazda vagyok.Kb ugyan olyan aktívak mint a husky.


És nem,nem kell 4 órákat velük mozogni! Ez f*szság.

Le lehet fárasztani őket kevesebbel is.Csak nem kell lekorlátozódni arra,hogy futni küldöd őket mint a gép.Változatos,mentális fárasztást igénylő feladat is kell neki,hiszen ezek HÁZI KEDVENCKÉNT VANNAK TARTVA nem pedig munka kutyaként!

Munkára,sportra,versenyre használt munka kutyát kell folyamatosan egyre többet mozgatni,hogy egyre többet bírjon és egyre intenzívebb mozgást.

Alapvetően egy kutyának erre NINCS szüksége.Mozgásra,és lefárasztásra igen,de edzésre nem.


Kutya futtatózzatok,hogy a többi kutyával is érintkezzen és azok is fárasszák,fuss vele néha 30 percet vagy egy órát annyi egészséges neked is,tanítsd és ismételd folyamatosan a tanultakat,engedd és adj neki ásós és szaglós feladatokat..

Nagyon sok módon lehet fárasztani.Hobbiból lehet agilityzni is vinni,ott se kell több egy fél óránál.Mindenből egy kicsit,változatosan.


Ne hallgass a sok idiótára,nehogy csinálj belőle egy tényleg túl aktív munka kutyát.Neked nem munka kutyád lesz,hanem házi kedvenced.Jó kondiban tartani és megállás nélkül edzeni,erősíteni a kutyát nem ugyan az.

2021. júl. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk husky keverékünk van, de egy az egyben husky kinézetű és tulajdonságú. Kertes házban élünk, de 90% bent van. Főleg ilyen melegben.

Neki elég szokott lenni a napi 2-3 órás séta, de van, hogy csak másfél órára futja. Inkább az a fontos neki, hogy emberhez legyen közel, ne kivágva udvari dísznek. Rendszeresen ellenőriztek egy ideig az örökbeadók, és semmi kivetnivalót nem találtak a felsoroltakban.


A kutyafuttatót imádja, ott egy óra alatt lefárad a megfelelő haverokkal.

2021. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
11-es vagyok, minek kellet lepontozni.......
2021. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Milyen idős a kutya?
2021. júl. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!