Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoltás városban és/vagy...

Kutyaoltás városban és/vagy falun? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Városban egy kutyának fél éves korára kb 6 oltása van.

Kombinált néhány db, parvóból azt hiszem 2-3?, és a veszettség elleni.


Falun ezzel szemben közel 1 éves korában... vagyis inkább akkor, mikor napja van, oltják veszettségre és ennyi.


Minden kutyát más más életkorban.

Ez ugye amiatt van, mert lehet van egy 8 hónapos kutyám és egy 4 hónaposom, mindkettő egyszerre kapja meg, és utána évente ugyanakkor.


Tehát pl falun legyen juni 2 oltás nap. Beoltanak minden kutyát ezen a kijelölt dátumon minden éven a faluban egy kijelölt focipályán (nálunk simán a hídon az út mellett)


Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen különbségeket tapasztalt a falusi és városi kutyatartás között?


Valamint az, hogy volt e bárkinek problémája eddig abból, hogy a kutyájának csak az éves veszettség ellenije van meg? (mint falun minden kutyának).


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 15. 09:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk az egyik szomszédnak van 2 nagytermetű kutyája, a kert végébe 2 méteres láncon.

Az egyik szürke-vagy zöld hályogos, 4 év körüli lehet, életében láncon volt, oltást sem látott + nyilván a szemével sem vitték orvoshoz.

A mellette lévő kutya 1 év körüli, kb. Fél éve kihullott a szőre és vörös az egész bőre.

Oltás/orvos szintén életében sosem.

Mondanom sem kell, hogy csirkelábat, olcsó kaját és össze vissza kapart maradékot kapnak.


Jön a másik szomszéd, 3 naponta lemegy a kutyához vizet adni és össze vissza kevert moslékot.

Persze egy 2 méteres helyen van bezárva és ezek után nem meglepő, hogy oltás/orvos nincs.


Aztán a mi házunk jön, ahol egy kistermetű kinti-benti kutya van, évenként veszettség ellen oltva, ivartalanítva, baj esetén orvosi ellátás biztosított, minőségi táp, stb.

Sétálni mi sem visszük (sok kóbor kutya).

De régen minekünk is kint volt, maradékon, olcsó kaján élt, oltás/orvos nélkül.

Ezután kezdtem el utána olvasni a kutya tartásnak és rájönni, hogy ez így borzasztó, így változtattam.


A következő szomszéd kennelben tartja a kutyát.

Kb. 3×3 méteres.

Ők viszik oltani, orvoshoz ha beteg, hetente sétáltatják.

Pitbull keverék kutya, télen nagyon fázik, mert pléd sincs berakva neki.

Kaját házi kosztot kap.


A mellette lévőknek németjuhász keveréke van, a kutya nyers húst kap, nagyon elvan hízva, sétáltatva nincs, oltás/orvos nincs.


Az utolsó ház ahol 2 kutya van, ott az egyik kutya süket.

Őket beoltsák és viszik állatorvoshoz is.

Sétáltassák is néha.



Ez egy telek rész, nem falu, de gondoltam össze hasonlításnak jó.

2021. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, és ez csak az én véleményem, azért lehet így, mert olyan faluban, amiről te beszélsz, a kutya az életében ki nem lèp a kertből, ergo elég neki a veszettségi.


Na most, egy városi kutya hamar elpusztulna rendes oltási sor nélkül. A futiban, városban, kutyás közösségekben el tudnak egymástól kapni sok mindent.

2021. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!