Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Finn Lapphund nem kap hőgutát?

A Finn Lapphund nem kap hőgutát?

Figyelt kérdés
Magyarországon szeretném tartani de ott elég meleg van, és ennek a kutyának hosszú szőre van: [link]

2021. júl. 17. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Igen, hőgutát fog kapni
Nem valószínű, de lehetséges
Nem tudom lehet igen lehet nem
Sztem nem
Biztos nem fog, hogy miért nem megírom kommentben
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Sok hosszuszoru eszaki tipusu kutya van ... biztos nem a nyar a kedvenc evszakuk ... de vannak 'mesterfofasok', hogy ki lehessen birni.


Minden esetre a szabad eg alatt biztos szenvedne szegeny.

2021. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm szépen, sajnos ezt a kutyát nem nagyon lehet lakásban tartani :(
2021. júl. 17. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, én több lapphundos csoportban vagyok bent facebookon. Sokan tartják házban a kutyáikat (főleg svédek és finnek a tagok).

Alapjáraton, ha biztosítasz neki pancsolási lehetőséget, sok árnyékot és van egy szuper kutya kozmetikus a közelben, akkor átvészelhető a meleg talán. Bár én nem kísérleteznék. Nekem is nagy bundájú kutyám van, egész nap a konyhakövön dekkol. Nem kockáztatom az egészségét. Már legalább egy tenyésztő hozott be kutyát külföldről, én őt kérdezném meg, hogy neki milyen megoldásai vannak erre.

2021. júl. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Pont ideális lenne neki nyáron egy behűtött, klímás lakás. Miért ne lehetne bent tartani szerinted?
2021. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A szőr szigetel. A hideget kint tartja, a testhőt bent tartja. Télen fűt, nyáron fűt. nem lesz semmi baja.
2021. júl. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hőgutát egy rövid szőrű magyar fajta is kaphat, ha olyanok a körülmények.
2021. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a kutyát ilyen éghajlaton kb kínzás lenne nyáron kint tartani. Bent a helye a klimatizált házban, télen meg élvezni fogja a hideget.
2021. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. #4 muszáj neki mozognia és bent nem nagyon tud
2021. júl. 18. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen melegben nem fog amúgy sem annyit mozogni, ilyenkor kell nagyobb hangsúlyt fektetni az agyi fárasztásra, illetve elmenni strandolni.
2021. júl. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, (nem tudod) a kertben sem fog. Sétálni, sportolni kell vinni, és sok új inger kell neki hogy legalább ne őrüljön meg. A következő kérdésed az lesz, miért agresszív a kutya, miért ássa fel a kertet, miért szökik? És mindre a foglalkozás hiánya lesz a válasz.

Szenvedne kint ilyen időben. Te leginkább semmilyen kutyát ne tarts.

2021. júl. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!