Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami tényleg(!) hasznos...

Valami tényleg(!) hasznos tanács, hogy a kutya ne féljen a vihartól?

Figyelt kérdés
Szoba kutya, 3 éves múlt, és egyre jobban retteg a vihartól, hangosan zihál, remeg. A neten fellelhető kutyaoldalas tanácsokkal kitürülhetem a hátsómat.

2021. júl. 19. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
A kutyaoldalak nem ismerik a kutyádat, nem tudhatják mi érte hogy ennyire retteg- úgyhogy ez nem az ő kudarcuk-hanem a tiéd.
2021. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy honnan is kéne tudni mit próbáltál meg mit nem?
2021. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Mi a kutyaoviban azt tanultuk, h ilyenkor pozitiv elmenyre van szuksege a kutyusnak.

Pl. pont vihar alatt adj neki enni, vagy jatssz vele, labdazzatok, amit szeret. Semmi esetre se nyugtatgasd, "tutujgasd", mert akkor megerosited ezt a felos viselkedest. Sok sikert. Remelem segitettem.

2021. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
33%
Nyugtató. 1/5 - 1 szem.
2021. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez a helyzet. A kinti kutya szétszedi a kennelt is félelmében.

Próbáltam én is etetni ilyenkor, de annak az lett a vége, hogy kihányta, vagy el sem fogadja.


Ahogy öregszik egyre jobban fél.


#1 miért lenne kudarc? Rengeteg kutya fél a vihartól.

2021. júl. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Talán nem nagy segítség,de én ha itthon vagyok úgy oldom meg hogy beengedem a kutyát,rádiót felhangosítom és közben teszek veszek,meg beszélek hozzá.

Ettől mindig lenyugszik.

Érdekes,hogy pont ma reggel nagy égzengésre ébredtem,na gondoltam már lehet az ajtót kaparja.

Kimentem és (a garázsból jött elő, ott van bent a háza)egész nyugodtnak tűnt.

Ahogy beengedtem,akkor kezdte el a csaholós műsort.

Szóval olyan mintha előttem kicsit rájátszana.

Fogalmam sincs mit csinál, mikor dolgozni vagyok.

2021. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha otthon vagytok es akkor izgatott, akkor probald megnyugtatni es az ablakon keresztul mutasd meg neki, hogy mitol van ez a nagy ramazuri ... de ha olyan vagy mint en, akkor felveszed az eso ruhadat es elviszed egy nagyot setalni mint ha mi sem tortent volna.


Kutya csak azert fel az ilyen zajoktol es a szilveszteri durrogtatastol, mert nem tudja mia fenetol van hangzavar. Vadaszkutyaknak is megmutatjak, hogy mi az a loves ... es amikor a kutya megerti a zaj forrasat es okat, onnantol nem fel a hangzavartol.

2021. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
5-ösnek az eutanáziát javaslom.
2021. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
5-nek inkább a fejbe lövést. Paraszt.
2021. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A kaját nem fogadja el ilyenkor. A zenét még nem próbáltam, jó ötlet, talán tudom hasznosítani, köszi.

8-as, zseniális, erre már én is gondoltam, kiviszem legközelebb.

2021. júl. 19. 09:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!