Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya stresszlabdát evett?

Kutya stresszlabdát evett?

Figyelt kérdés
Mit csinaljak ? Kell az állatorvos vagy “kiürül” belőle?
2021. júl. 19. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem mindegy, mekkora méretre a kutya és mennyit evett meg belőle.

Általában figyelni kell a kutyát. ha nem tud távozni belőle, rosszul lesz.

2021. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyobb Közepes méretű kutya és hat nem tudom mennyit evett belőle, nem voltam otthon amikor történt 😒
2021. júl. 19. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy az esélye hogy a vékonybelében fog elakadni, én már jártam így egy előző kutyámmal. A stresszlabda habszivacs, az nagyon könnyen megakad ha a vékonybélbe ér.

Persze attól is függ hogy mekkora a kutya és mennyi szivacsot evett. Az én kutyám 10 kilós volt, és kb egy 1x1 centis darab is elég volt neki hogy majdnem belehaljon.

Lehet hogy kijön magától ha szerencséd van, de ha elkezd hányni, és a víz sem marad meg benne azt azt jelenti hogy elakadt és semmilyen tápanyag nem tud áthaladni benne. Akkor azonnal állatkórház, mert egy sima orvosnak nincs hozzá felszereltsége.

Nekünk azt mondták a kórházban hogy bent tartják infúzión, hátha az megindítja és kikakilja. Ha nem válik be, akkor műteni kell. Szerencsére az infúzió 5 nap alatt kihozta.

2021. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nagyon nem mindegy, hogy egybe lenyelte, vagy elotte szetragcsalta, ha utobbi, akkor konnyebben távozik, de igy is lehetnek problemak. Illetve mekkora meretu a kutya, egy bernathegyin konnyebben atmegy, mig egy kis-kozepes termetu kutyanal minel elobb latnia kellene egy allatorvosnak.
2021. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Mikor tortent? Konnyebb lenne, most meghanytatni, mint kesobb muteti uton eltavolitani... En nem kockaztatnek.
2021. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Teljesen cafatokra tépte, korábban írtam a méretét

Koszonom a válaszokat

2021. júl. 19. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nagyon fontos hogy ha elkezd hányni akkor azonnal orvoshoz kerüljön, különben károsodik a veséje. Kb 12-24 óra alatt.
2021. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta a kutya evett, ivott és kakilt, nem láttam a szekletében semmit egyenlore de ez jó jel nem? Nem tudom hogy evett-e egyáltalán belőle mert teljesen zafatokra tépte
2021. júl. 19. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha rendes etellel eteteted ,akkor kijon baj nelkul.
2021. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van a kutyussal?
2021. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!