Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha így viselkedik...

Mit tegyek, ha így viselkedik a kutyám?

Figyelt kérdés

A kutyám egy tacskó keverék és 4 éves. Mostanában elég gyakran járunk kutya futtatóba és, mint a legtöbb kutyával velünk is megtörtént, hogy összekaptak, de szerencsére kisebb sérülésekkel megúsztuk. A kutya akivel összekaptak nem bántaná csak az én kutyám szokott provokálni mindenkit. Én ahogy látom egy trauma volt ez neki és nem tud tovább lépni, még fél a nagy kutyáktól és, ha más kutyák játszanak és morrognak akkor ő ugat sír és morrog illetve megkell fogjam, mert szerintem oda menne és nem tudom mit csinálna. Ezzel a bizonyos kutyával, név szerint Jimmy-vel tartja a haragot aki egy nagy labrador, próbálunk minél többet együtt menni, hogy szokja és együtt szoktunk csoportosan sétálni a kutya futtatóig és haza illetve még parkokba is fogunk menni meg mezőre. Fogtam a hámját és úgy oda engedtük nem is volt baj, de amikor nem fogtuk őket és úgy mentek egymáshoz akkor az enyém megint megcsípte és Jimmy emiatt ráugrott. Ma reggel is voltunk és amikor a többi kutya morrogva játszottak akkor az enyém ugatott meg sírt és morrogott. Egy szelíd kutya játszott egy kötéllel aminek a másik felét az enyém szájába adtam és a másik kutya játékból morrogott de az enyém ezt rosszul fogta fel és ő agresszíven morgott és összekaptak másik egy kutyával aki mdgkergette, most a kutyám nem olyan "verekedésnél" mint volt inkább menekül, de ugatni és vicsorítani szokott és hozzám húzódik. Szerintetek mit tegyek hogy ne fogja fel a játékos mozgást verekedés immiltálásnak? És ha más kutyák játszanak és morrognak mit tegyek hogy ő ne morrogjon és sírjon meg ugasson? Jimmyhez hogy szoktassam hozzá?


Ui:Bocsi hogy ilyen szétszórtan írtam!



#kutya #kutyafuttató #agresszív #rosszviselkedés #kutyatrauma
2021. júl. 24. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:

*morrgást verekedés immitálásnak

Az autokorrekt kijavított:)

2021. júl. 24. 10:30
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Drágám, kutyasuli:)
2021. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Kutyasuli és egy nyelvtantanár. Őszintén, kb a felétől meg sem próbáltam kibogozni az értelmet abból a sok maszlagból, amit ideokádtál. Morrogás, komolyan? A vesszőről és a mondatszerkezetről nem hallottál?

Ha már kiírsz egy kérdést, az a minimum, hogy megtisztelsz másokat azzal, hogy érthetően, kulturáltan, legalább az intelligencia látszatára törekedve gépeled le.

2021. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
50%

Első válaszoló: A kutyasuli egymagában nem megoldás a problémás kutyák gondjainak megoldására. Ahol mi voltunk kutyasuliban a kis keverék talált kutyánkkal, ott adtak egy kis elméletet, tanítottak trükköket, engedelmességi feladatokat, de nem adtak egy biztos tudást a nyugodt, boldog kutya eléréséhez.


Kérdező: a kutyádnak sokféle baja lehet,

lehet a ti viszonyotokban nem stimmel valami - gondolok itt a falkaszerepek nem egyértelmű működésére, vagy egy rejtett betegségre.

Két dolgot tehetsz:

Magad tájékozódsz, olvasol a témában (Caesar Millen, Karay Zoltán, Jan Ferell), figyeled a kutyád jelzéseit, és követed a könyvekben leírtakat gyakorlatban is.

vagy segítséget kérsz: vannak kiképzők, akik értenek az ilyen esetekhez, és pénzért cserébe tanácsot tudnak adni és segítenek kezelni a problémát.


Ezeket tapasztalatból mondom.

Van egy 2 éves kutyám akivel mindig voltak és vannak problémák (néha megugat és dominálni akar kutyákat, meg akar védeni minket emberektől is), és későn kezdtem el utánajárni a dolgoknak. Én kutyasulival kezdtem, ami első lépésnek nem rossz, aztán elkezdtem több forrásból olvasgatni, és mostanában kezd kikristályosodni a kép a kutyák világáról és gondolkodásáról.


De a leghatékonyabb, leggyorsabb megoldás egy kutyakiképző, aki személyesen foglalkozik a kutyáddal.

2021. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ!:) Egyébként azóta már javult, nem vonyít a többi kutyára ha játszanak, mostmár elmegy mellőlem, a szuka kutyákkal játszik:)
2021. aug. 13. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!