Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kezelni azt,...

Hogyan kell kezelni azt, mikor a kutya tesztelia határait?

Figyelt kérdés

Pl. szemtelenkedik,letiltás ellenére tesz dolgokat? Pl:


-rálép a lábadra

-a te ágyadban (is) alszik

-nem tudja, mi az a nem

-kaparja a kezed, hogy simogasd

-akár téged is megmorog/ugat



2021. júl. 28. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem használ hogy rászólok, akkor kap egy nyaklevest, utána befejezi. Most abban a korban van a miénk is, hogy a határait feszegeti, ha hagyom, rosszabb lesz.
2021. júl. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A nyaklevest hogyan/hova adod?

Egyébként azt is viccnek veszi, ha lenyomom, ahogy elvileg kéne.

2021. júl. 28. 10:20
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlom, hogy keress fel egy szakembert.
2021. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
A fejére kap egy taslit. Az enyém is játéknak veszi ha lenyomom a földre. A falkában is harccal döntik el, ki ki felett áll, persze, emberek vagyunk nem verjük agyon a kutyát, de egy taslit még a gyereknek is adunk ha nem bír magával.
2021. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4 köszi


3 mindig csak ezt tudjátok mondani

2021. júl. 28. 10:27
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
3-as vagyok! Azért mondom ezt mert igaz. Nekem is voltak problémáim a kutyáinkkal. Hiába néztem videókat és olvastam könyvet meg tanácsokat nem változott semmi. Aztán egyszer megelégeltem és felkerestem egy trénert. Azóta kicserélték a kutyáimat.
2021. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell mindenképp szakember! Csak szoros kapcsolatba kell lenni a kutyával. Kell, hogy a kutya tiszteljen, mert a tréner is ezt várja el a kutyától. Ha feszegeti a határait akkor én egy kicsit rácsapok a kutya orrára. Az az egyik legérzékenyebb pontja. Nem fáj neki, csak megérzi és általába tanul belőle.
2021. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

A letiltás azt jelenti, hogy leállítod azonnal a kutya viselkedését. Az nem letiltás, hogy rászólsz és folytatja tovább. Ha olyan viselkedést csinál a kutyám, akkor rászólok, ha az nem elég, lebüntetem. Vagy negatív büntetéssel, vagy pozitívval egy tockossal, egy erős megfogással, egy elzavarással. De ilyen "hova ütsz" jellegű kérdések azt mutatják, hogy teljesen tapasztalatlan, bizonytalan és gyenge vagy. Keress fel kiképzőt!


Mellesleg a felsoroltak közül azért, mert rálép a lábadra vagy simogatást akar, miért akarod letiltani? Normális vagy semleges viselkedésekért miért bántanád?

Az ágyban alvás nálam belefér. Ha te nem akarod, szimplán vezesd e a szabályt, hogy nem mehet fel az ágyba. Megérti a szabályt = nem kell utána tiltogatni.

A kutya nem úgy születik, hogy az agyába kódolva szerepel a 'nem' szó jelentése. Ezt meg kell tanítani! Addig miért várnád el, hogy értse és betartsa?

Ha megugat engem, az nem gond, nem agresszió. A morgás meg akkor alakul ki, ha a gazda teljesen rosszul áll a kutyájához. Ott viszont már nem házi praktikákat kell próbálgatni! Ha valaki annyira elrontotta a kutyáját, hogy az már nyílt agressziót mutat felé, akkor nyilván nem fogja tudni ezt egyedül kijavítani sem.

2021. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kiforgatod a kérdésemet. De ha annyira penge vagy (amit kétlek), akkorírd le hogy temit tennél... vagy mindennel azonnal rohannál szakemberhez?
2021. júl. 28. 12:45
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Ezekben mi a határfeszegetés?

Rálép a lábamra, előfordul. És?

Azért alszik az ágyamban mert megengedem.

Tudja mi az a nem, mert megtanítottam neki.

Nem kaparja a kezem hogy simogassam, mert ez egy önjutalmazó folyamat. Az ember miatt alakul ki. Sokan ha kaparja a kezüket a kutya, automatikusan megsimogatják, ebből indul a egész.

Nem morog, nem ugat meg soha. De ha ilyen van, általában az nem ok nélkül történik. Mi az oka?


Kutyát meg nem nyomkodunk földre.

2021. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!