Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrtüszőatkás, sebes bőrű...

Szőrtüszőatkás, sebes bőrű kutyának árt a klóros vízű medence?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párom szüleinek a kutyusa elég rossz bőrben van, ugyanis kiderült, hogy szőrtüszőatkája van/volt. Kapott gyógyszeres kezelést, de még mindig nagyon csúnya a bőre, kihullott a szőre, le is van fogyva szegény és így is vakarózik. Nézni is rossz...

Viszont ami engem zavar, hogy ők ezek ellenére is beleengedik a medencéjükbe. Nem azért, mert finnyás lennék, hanem mert az a víz rettenetesen klóros, sokszor még másnap is érzem a hajamon a klórszagot, vagy a fürdőruhámon. A kutyát meg ki sem lehet szedni a medencéből órákon át, ha beengedik. Utána vakarózik, mint az őrölt és rágja magát. Kérdeztem már a páromtól, hogy ettől nem-e lesz rosszabb a bőre, de azt mondta, hogy szerinte nem... Csak sokszor még az én bőröm is kiszárad, a kutyának ez nem árt?


2021. aug. 4. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a klóros víz b@ssza szét a bőrét. Sőt, több mint valószínű. Sokszor a kutya, cica bőre érzékenyebb, nem véletlen van nekik külön gyártott kisállatsampon.

A klór tud ám marni, nem véletlen van meghatározva mennyi vízbe rakhatsz mennyi klórt. Általában 1db 20g tabletta 10m³ vízre van.

Említeni kellene a dokinak hogy klóros vízben úszik, hátha hallgatnak az állatorvosra és abbahagyják.


Off:

Víztesztet szoktak csinálni? (Nekem pl papírcsík van, bele kell mártani a medence vizébe, és a szín alapján meghatározható a klór mértéke, pH, hasznos kis cucc)

2021. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. A klór marja a kutya érzékeny bőrét. Nem ártana medence után tiszta vízzel is lefürdetni legalább. A kutya sampon se ártana néha de nem minden nap. Mi is lezuhanyzunk a klóros víz után mert szárít, irritál. Esetleg próbálj egy jó kis kímélő sampont keresni neki.
2021. aug. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Legalább kenjétek kókuszolajjal minden nap azt a kutyát!
2021. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!