Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mondhatott ilyet egy...

Hogy mondhatott ilyet egy állatorvos asszisztens, hogy egy 60 kilós kutyának 450 gramm a napi adagja húsból?

Figyelt kérdés

Én semmi másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy nem figyelt oda, hogy épp előtte mondtam, hogy nem tápot eszik, hanem húst. Vagy ennyire nem lennének tisztában azzal, az orvossal együtt, hogy teljesen más mennyiséget kell etetni, ha nem tápot kap? Beszéltem arról, hogy a testsúly alapján hány százalékot adok mióta... de mintha nem is értették volna miről beszélek, csak hogy az sok.


Egyébként ha már ott nem tudtam tanácsot kérni, szerintetek a 2%-os alsó határ alá mennyivel lehet lemenni fogyókúra esetén?

Eddig 2,4-et evett és még kölyök! Táblázat szerint 3,5-4,5%-ot kellene, tehát eleve csökkentve volt. Természetesen nem csak a mennyiséget csökkentettem, hanem a kalóriákat is.

Előre is köszönöm a kompetens válaszokat!


2021. aug. 5. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Milyen kompetens válaszokat vársz arra, hogy hogy mondhatott ilyet egy asszistens?
2021. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

34 kg a kutya es 300 g a napi hus vagy kevesebb. Ebbe benne van a csonton levo hus is.


Gondolom elhizottnak itelte meg(ha nem rajzolodnak ki enyhen a bordak ,akkor elhizott: azaz az mar terheli az izuleteit,nem tud ugy mozogni az enyem se.)

2021. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha kolyok,akkor nem 60 kg??

A mostani sulyahoz merten kell etetni.


Nagyon keveset adj,ne annyit,mint egy felnott kutyanak,mert tonkreteszed az izuleteit.


Nem izuletvedo kell,hanem nem kell elhizlalni. Ilyen olcso a titok az egeszseges izuletekhez.

2021. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kirajzolódnak a bordái és fentről nézve a homokóra forma is megvan, de ettől függetlenül is azt mondta fogyasszam.🤷

Jól írtam a súlyát természetes, hogy mindig az aktuális súlyához/korához számolom az ételt.

2-es míg nem fogyóztatok mennyit evett? Mióta eszik csak ennyit? Nem nagyon éhes? Nem nagyon kevés ez az 1% körüli mennyiség? Beindult a fogyás? Köszi!

2021. aug. 5. 14:53
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Megkérdezhetem, hogy milyen fajta és mennyi idős, hogy 60 kg de még kölyök?


Nem kötekedés, kíváncsiság :)

2021. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
60kg a felnőttkori súlya lesz gondolom.MOST nem annyi.Most ne annyit adj neki.🤷
2021. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

2-es vagyok. Kb 2 kg-ot fogyott. Kozben felnott es visszaszedte izomban. Bordai latszanak.


Amstaff ivaros izmos rendszeresen sportolo kan.

Egy roti is csak kb 40 kg.


Milyen kutya 60 kg kolyokkorban?


A kozepazsiai juhasz lesz kifejlodve felnotten 60 kg.


Ugye az allatorvosnal levo merlegen lemerted a sulyat?

2021. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

7-es vagyok:

Napi 2 adagba osztom el a 300 g bust. Fott zoldseget is kap meg nyerscsontokat.

Nem farkasehes napkozben. De azert enne folyamat,ha eletennem. Nem szabad mindig etetni,amikor ehes. Inkabb az etrendjen valtoztass

2021. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

7-es!


"A kozepazsiai juhasz lesz kifejlodve felnotten 60 kg."


Ne a wikipediabol indulj ki! Nekem van tenyeszkanom 95 kilos (es egyaltalan nem kover). A kedvenc kanom is tobb mint 80 kg (es meg fejlodik).


Kutyaim nagyjabol 60-70 deka szinhust esznek naponta, ugyan ennyi toltoanyaggal egyutt (repa-krumpli-borso) - napi 2 adagra elosztva.


Kaja mennyisege es minosege termeszetesen fugg a napi mozgastol is, mert ha csak 'varosi' setakat kap egy kutya, ahhoz nem kell tul sok energia ... ellenben az en kutyaim legalabb 5-6 orat mennek naponta fel a hegyre, le a volgybe. Telen egy kicsit tartalmasabban etetek a hideg miatt, de akkor sem zsiros kajat kapnak, csak talan egy kicsit tobbet (telen szoktam hagyni, ha elkapnak egy allatot azt megehetik).

2021. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van tenyeszkanom 95 kilos (es egyaltalan nem kover). A kedvenc kanom is tobb mint 80 kg (es meg fejlodik)."


Akkor most tegyél fel képet róluk, mert ezt én nem hiszem el. Gondolom egy túlhizlalt eb fog látszódni a képeken.

2021. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!