Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem az emberek értékrend...

Nem értem az emberek értékrendjét. Pl. egészséges kutya vagy nyaralás. Egy 15 évre szóló társ nem ér meg annyit mint egy külföldi nyaralás?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem elsősorban, akik a kutya beszerzésén próbálnak spórolni.

2021. aug. 6. 13:31
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%
Szóval a szüleidnek ez az érve? :D
2021. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Arról beszélek, mint aki itt nemrég 30 ezerért akar venni szaporítós kutyát.
2021. aug. 6. 13:42
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
És hogy jön ide a nyaralás?
2021. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Szóval vegyél drágán kutyát és ne nyaralj?
2021. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

A legtöbb ember hirtelen felindulásból dönti el,hogy neki kell kutya.Akkor is,ha van konkrét fajta elképzelés.

-Látják videókban

-Látják filmekben és reklámokban szerepelni

-Ismerősi körökben már van

-Meglátta az utcán és megtetszett neki

-Gyerekkorban nem kaphatott kutyát,ezért amint elköltözik az a legsürgősebb beszerezni való..

-Még gyerekre fel nem készült pároknak kell,mint közös első gyerek (pótlék)

-Szülinapra/karácsonyra/húsvétra akarnak adni gyereknek/szülőnek/nagyszülőnek

-Elpusztult az előző és az egyik (vagy épp mind..) családtag gyorsan pótolni akarja


És ezekkel mi a baj?

Minél gyorsabban,lehetőleg minél olcsóbban kell és minél fiatalabb legyen.Már csak azért is,mert nem a gyerek 11.születésnapján döntik el,hogy a 12.-re kap egy kutyát és utána néznek milyet honnan és kitől vegyenek,hanem mondjuk 2 hét múlva lesz a szülinapja,és már azonnal kell egy tök mindegy kitől mindegy milyen csak cuki legyen és lehetőség szerint még mindig olcsó legyen.

Mi lesz? Amennyi pénz van náluk,vagy amennyi félre van téve (kb többnyire max egy 50.000 forint) annyiból próbálnak a lehető legolcsóbban beszerezni egy fajtajellegű kutyát.

Utána se néznek sok fajtának,csak találnak egyet amivel sűrűn találkoztak már,van ismerősöknek vagy tök cuki és amúgy pont olcsó is jófogáson.


Legrosszabb esetben utólag nem is költenek rá csak megveszik úgy ahogy van.Se oltás,se féregtelenítés,se chip nem kerül a kutyába.

De persze nyaralni is kell menni,arra gyűjtenek több százezret és addig jó lenne,ha elvegetálna magának a kutya otthon egy hetet egyedül.

Akkor is,ha csak pár napja hozták el.

2021. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
63%
Hat nem tudom, én is nyaralást választanám mert semmi kedvem foglalkozni egy kutyával.. mindenkinek más a fontos...
2021. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
A 30.000 kutyát akaró semmiféle nyaralásról nem beszélt. Szóval miért kell úgy beállítani mintha inkább nyaralásra költene? (amúgy nem értem minek akar kutyát, ha megvenni is gond, na mindegy.)
2021. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kérdés azokra vonatkozik, akik kutyát is akarnak meg nyaralást is. Azért nem értem őket, mert a nyaralást kb. egy hónap után elfelejtik, a kutya meg évekig velük van és egy érző lény. Rá miért sajnálják a pénzt, míg szórakozásra nem?
2021. aug. 6. 14:06
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Mi tudtunk a kovid elott naralni kutyaval kuldoldon rendszeresen.
2021. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%

Nem értem a problémád. Nekünk németjuhászunk van és mindenhova visszük magunkkal. Nyaralni is.

Külföldre is. Miért nem fér össze a kettő?



A macskákat nyilván nem, de azokra vagy anyu vigyáz vagy a testvérem jön át etetni és almot cserélni.


Ha nem tudnánk megoldani a kutya elvitelét, akkor rá is tudnának vigyázni amíg távol vagyunk.

2021. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!