Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó napot kívánok! Szeretnék...

Kacsa Ferenc kérdése:

Jó napot kívánok! Szeretnék nagyvadas vadászkutyát vásárolni, de nem tudom, hogy milyen faj legyen. Két fajta között vacilálok a német viszal és az erdélyi kopó. Melyik lenne számomra megfelelőbb, ha utánkeresésre és hajtásokon használnám főképp?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ne kérdezz túl nehezet. Ez itt hobbi/divatkutya fórum
2021. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a kérdést nem itt kell feltenni. Eleve, ha vadászatra akarja használni, akkor kell vadászvizsga.

Ha van, akkor nem értem, hogy miért nem a többi vadászt kérdezi, hogy mi vált be nekik. Ha pedig nincs, akkor előbb tegye le és akkor lesz ismeretség.

2021. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik lenne számomra megfelelőbb, ha utánkeresésre és hajtásokon használnám főképp?"

A vizslák okos, ügyes kutyák, de ez a kopók szakterülete. Én biztosan az erdélyi kopó mellett döntenék, ami esetleg még érdekelhet az a mosómedve kopó, nézz utána. Bár az egy ritkább fajta, így borsosabb lehet az ára.

2021. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A német vizsla univerzális egyedül kotorék ebként nem képezhető, olyan mint a macska úgy keresi a vadat, ha megtalálta macska mód közeledik és aztán mozdulatlansággal jelzi a gazdájának a vadat.


Az erdélyi kopó szerintem hangosabb fajta, de csak tippelek, de amúgy medve vadászathoz is használtak egy-két kopót a kopó állományból anno.


Neked kell tudni melyik tetszik neked és milyen feladatokat kapna, mert a felhajtás és utánkeresésnél nem mindegy milyen stílusba teszi. Ha csöndesebb kutya kell akkor a német vizslát válaszd ha hangosabb akkor az erdélyi kopót.


De nem vagyok szakember szóval ha tévednék és van hozzáértő vadász itt majd kijavít.

2021. aug. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Filmekben láttam hogy hajtáskor csaholnak, persze a hajtásnak ez a lényege, csak innen gondoltam hogy hangosabb. :D De most olvastam, hogy feleslegesen a kopó sem ugat, amúgy a kopó is csöndes fajta ezek szerint. Ezt nem is tudtam. :D Mindig tanul valamit az ember. 4-es vagyok.
2021. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Borcika ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy nagyvadra? Hajtásra? Mert utánkeresésre jó a német vizsla (kopóval nincs tapasztalatom), de nagy vadhajtásra kistestű, pl. tacskó, terrierek (fox, airdale, jagd stb). Egyébként apport kutyának kiválóak a német vizsik! :)
2021. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!