Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le hogy arról...

Hogy szoktassam le hogy arról hogy harapdáljon?

Figyelt kérdés

9 hónapos kiskutyáról van szó szóval megértem hogy harapdál,de egy kicsit túlzásba viszi a dolgot,nagyon aranyos,imádom és nem akarom bántani szóval azért teszem fel a kérdést.


A lényeg annyi hogy MINDENT megrág ezzel nincs is baj,de kb 3 napja amikor megakartam puszilni (jó én voltam a hibás) úgy beleharapott a számba hogy össze kellett varrni.

Nagyon játékos kiskutya,eleven,rossz tehát ha hangosan szólok neki hogy ezt-azt nem szabad még csak jobban csinálja...


Szóval mit kéne vele tennem?Vagy elfogja hagyni ezt ahogy kicsit idősebb lesz?


2021. aug. 14. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Egy kutyát nem kéne puszilgatni
2021. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Vágj oda neki egy jó nagyot, mikor harap és le fog szokni róla!

Minek neked kutya, ha csak dögönyözöd és nem tudod megnevelni...?

Az én kutyáim mind kiváló házőrzők voltak! Senkit nem engedték be a kapun(mondjuk nem is mert senki elindulni befelé a kapun)N

De, soha a büdös életben még csak rám sem vicsorítottak és senkire a családban! Hogy miért nem? Mert mondjuk nem csak csókolgattam a kutyáimat, hanem neveltem is!

Volt, hogy módjával megölelgettem őket vagy éppen a szájukban volt a kezem, de mindig odafigyeltek, hogy ne harapjanak erősen!

Ember, neked egy macska kéne, amit dögönyözhetsz, nyúzhatsz, ahogy akarsz! Nem pedig egy kutya, amihez gógyi is kell és foglalkozni is kell vele...

Uram! Gyere le, mert ezt a sok sötétséget már nem bírom!!!

2021. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Na jó... Mára elég volt ebből az oldalból! A mai idi...óta megvolt...
2021. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tiltószót fel kell építeni, meg kell tanítani neki. Ha rászólsz, erre jobban csinálja a hülyeséget, az értelem szerűen nem tiltás. Sőt, csak teljesen elrontod, mert pont azt tanítod, hogy a tiltószót ne vegye komolyan.

A tiltószó után, ha nem hagyja abba AZONNAL, akkor állítsd le, büntesd le. De úgy, hogy nr legyen egyhamar kedve újra kezdeni az adott viselkedést.


Mivel látszik, hogy a neveléshez egyáltalán nem értesz, nagyon kellene egy kutyaiskola! Lehet, hogy a harapdálásról másfél éves korára leszokna (de lehet, hogy nem), de ha még ezt sem tudod te kontrollálni, leállítani, hogy tudnád ennél magasabb ösztönállapotban kézben tartani? Pl vadkergetésnél, másik kutya mellett vagy akárcsak egy szimpla behívásnál?

2021. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Persze, kell a kutya, "Olyan aranyos! Majd én szeretgetni fogom!"

Gondolom, valami méregdrága kutya volt, aminek a tulajdonságairól fingod sincsen... Utána se néztél...

Bár, ilyen "gazdánál", aki a dögönyözésen kívül semmit nem képes tenni a kutyájával, annak mindegy milyen fajta, mert minden kutya hajlamos rá, hogy harapós legyen, ha nincs vele foglalkozás...

Viheti kutyaiskolábs évekig is, úgysem fog érni semmit, mert fél a saját kutyájától...

Senki nem mondja, hogy ütni - verni kell egy kutyát! De, olykor bizony oda kell csapni egyet, hogy megtanulja mit szabad és mit nem!

Az ilyen "Nem akarok bántani!" embereknek nem való kutya... Az ilyeneknek szoktam javasolni a haltartást! A halakat nem kell megnevelni...

2021. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként, mit vársz? Milyen tanácsot adjunk?

Nyomj meg rajta egy titkos gombot és majd abbahagyja vagy mi?

Alkalmatlan vagy gazdának! Ezen nincs mit tovább ragozni...

2021. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olvass !

[link]

2021. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!