Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám játszótársnak tekint?

A kutyám játszótársnak tekint?

Figyelt kérdés

Nem értettem, hogy miért harapdál erősen a kutyám, ha közben látványosan szeret és mindig hozzám jön, ha nincs komfortérzete. Valaki ma azt mondta nekem, hogy valószínűleg azért, mert nem az alfának, hanem játszótársnak tekint. Hogyan lehetne ezt orvosolni, tapasztaltabb gazdik? A kutya még csak 4 hónapos múlt, így remélem még nem vagyunk elkésve.

Amivel most próbálkozom állandó jelleggel:

- Néha kézből etetem, addig nem is kapja meg, amíg le nem nyugszik

- Ha megérkezem haza, az első pár percben figyelmen kívűl hagyom

- A kapuszabály érvényében én megyek először át a ki/bejáraton, és ő akkor jöhet ha mondom neki

- Járunk kutyasuliba, itthon is külön tanítom, gyakorlok vele jutalomfalatokkal, nagyon okos kutya, mindent ügyesen csinál

- Igyekszem fizikailag is lefárasztani sétával és labdadobálással (kedvenc játéka).


A kutyával alapvetően semmi baj nincs, csak ha olyanja van, odajön hozzám, felugrik és rámar a kezemre. Ebből sejtjük, hogy ez ilyen figyelemfelkeltés jellegű, de ha a harapásra reagálok, hogy Nem! Hé! stb. vagy elhúzom a kezem és arrébb megyek, akkor durvul. Ebből pedig arra következtetünk, hogy játszani akar - az ő szabályai szerint.

Esetleg valaki valami tanáccsal el tudna látni? Akinek volt hasonló. Nagytestű lesz a kutya, ezért lenne jó ezt még a következő fogcseréig megoldani.



2021. aug. 14. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Jajj, itt majd megkapod, hogy valamit nagyon rosszul csinálsz és nem tisztel a kutyád. Ne vedd magadra, ha ilyet írnak. Kölyök még, kutya módon játszik! A komolyodás még odébb van. Ne csapkodj, ne kalimpálj a kezeddel, ne szólj rá, ha nem muszáj, csak hagyd figyelmen kívül. Igen, ez figyelemfelkeltés, amire ha reagálsz, akkor bizony ezt fogja csinálni. Nekem is kölyök kutyám van, szintén ezt csinálja. Ráhagyom, nem szólok rá és már abba is hagyja, mert tudja, hogy nem éri el vele a célját. Legyen rágókás játéka, meg kajája, amivel kiélheti a fogzási rágási ösztönét. Tanítsd meg neki, hogy finoman kell bánnia a kezeddel.
2021. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van műanyag és rendes csont rágókája is. Biztos rá kellene hagynom? Mert a foga vérző sebet hagy maga után.. Sajnos a földre nem tudok pl leülni mellé, mert akkor tuti birkózni akar majd vagy megharapdál.
2021. aug. 14. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
#1 vagyok. Igen. Az enyém is vérző sebeket csinált korábban. Mostanra csak finoman harapdál. Minden kezdet nehéz, de megéri. Kitartás.
2021. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2%
Tudod mikor hagynám, hogy véresre harapjon. Inkább elaltatnám.
2021. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanezt csinalta a 7 honaposan vasarolt amstaffom. Foldre turni nem tudtam. (Alacsonyatlag testalkatu no vagyok.) Igy nem szo kisereteben otthagytam.


Mast nem tudtam csinalni. Nagyon nagy es eros volt mar akkor is. Kek zold folt voltam. 😂😂 Kemenyen birom a fadalmat szerencsere.


Ma mar simizhetem harapdalas nelkul.


Ha birkozunk (en is jartam foldharcot tartalmazo fullkontakt kuzdosportra) ,akkor szoktam kapni harapdalast,de messze nem okyat,mint regen. Az kemeny,amikor nekem utodik a fogsora. De imadok vele birkozni. 😁


Kutyasuliba nem jartunk.

2021. aug. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!