Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak,hogy ne féljen?

Mit csináljak,hogy ne féljen?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van most és kicsi korom óta van kutyánk. Egyszer se találkoztam még ilyennel. A másik 2 kutyával tök jól elvan illetve a család többi kutyájával is viszont ha sétálunk és meglát egy kutyát borzolja a szőrét és ugat/ordít. Ha elmegy a kutya sétál csendben tovább. Mit csináljak hogy ezt abba hagyja. Nem támadja őket hanem fél. Sok sok séta segítet és megszokja a kutyákat? Mit rontottam el?

2021. aug. 15. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is ha a kutyaid tobben vannak, akkor mar falkakent mukodnek ... egyaltalan nem biztos, hogy felelmet jelent a kutyad viselkedese.


Masfelol persze az idegen kutyakhoz szoktatni kellene a kutyaidat ... neha megallni es megprobalni ismerkedni az idegen kutyakkal - de ilyenkor a problemasnak gondolt kutyadra jobban kell figyelni.

2021. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha megijed valamitől akkor is így borzolja a szőrét. Egyszer megijedt mikor megugatták és onnantól kezdve minden sétát végig ordított. Màr oda jutottunk ,hogy a sétát élvezi csak ha kutya van akkor ordít.
2021. aug. 15. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

A többi kutyát ismeri, a 3 kutya már falkaként vislekedik. Bár nem említetted hogy csinálod, de ne együtt vidd őket sétálni és főleg ne engedd el őket egyszerre más kutyával, mert falkaként egymást védik, egy kutyának semmi esélye ellenük.


Szerintem is félelem lehet, valószínűleg nem volt elengedve kicsinek más kutyákkal, vagy valamelyik megtámadta és ezért trauma érte. A póráz meg még több önbizalmat ad neki, hiszen mint falka tag, a háta mögött állsz, és megvéded ha van valami. Ilyen esetben mindenképp szólj rá, fordítsd el a fejét, tegyél meg mindent, hogy befejezze, érezze hogy neked nem tetszik a dolog. Ne bántsd, csak tiltsd le.


Ha más kutyákkal összengeded lehet segítene, de kicsit meredek egyedül, sok minden balul sülhet el, semmiképp NE próbáld meg! A kutya és a te épséged érdekében sem!

Mindenképp felkeresnék egy kutyaiskolát, ahol tudnak nekem ebben segíteni. Ott azért élőben jobban látják a dolgokat, mint egy leírásból kivehető és sok dologban tudnak segíteni, tanácsokat adni, amik megvalósításánál is jelen vannak, látják a kutya jeleit, mikor elég neki, ha gond van szét tudják őket szedni/tudnak segíteni szétszedni.

2021. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2021. aug. 15. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Hoppá, akkor meg is van a dolog. Valószínűleg az az ugatás a dolgok oka, ha azóta van ez. Ezért fél a kutyáktól. Ekkor is a legjobb egy kutyaiskola, ahol tudnak segíteni kinevelni belőle, látják a reakcióját és hasonlók. Mással lehet csak rontanál rajta.


Sétához annyit tudnék mondani látatlanban, hogy ne reagáld túl, ne kezdj el pánikolni mert akkor rosszabb lesz, át megy rá a feszültséged. Próbálj nyugodt maradni, tovább sétálni közben rászólni hogy fejezze be, de ezt is jobb lenne megkérdezni olyantól, aki látja is mit csinál és valamit tud is a kutyákról (színtén a kuytasulit tudom ajánlani).

2021. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm 😊
2021. aug. 15. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!