Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 18 hetes kiskutya még nem...

18 hetes kiskutya még nem teljesen szobatiszta! Ez normális?

Figyelt kérdés

6 hete hoztuk el a kiskutyánkat! Yorkshire terrier (kan) és most 18 hetes! Amikor kiviszem nagy sétákra minden alkalommal többször pisil és kakil! Egyébként most még egy nap 5-6-szor viszem le! De sajnos kb. minden nap olyan 3-szor még bepisil a padlóra! Majd szeretnék kiivartalanítani, szerintetek az javítani fog a szovatisztaságán?

Kérlek segítsetek hogy ennyi idős kutyánál ez most nég normális???



2021. aug. 16. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Még pici ezért normális természetesen. Viszont magától nem fog leszokni ezért meg kell tanítani neki, hogy nem szabad bepisilni.

Ezt mindenképpen bele kell nevelni.

2021. aug. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Még nagyon kicsi. Most még 2-3 óránként kell kivinni, és majd szép lassan növelni ezt az időtartamot. Bent le kell szidni ha rajta kapjátok és nagyon feltörölni hogy ne érezze ott a szagot, kint pedig meg kell dicsérni. Szerintem fél éves kora előtt nem várnék csodát, legyetek következetesek és türelmesek vele.


(arra nem teszek megjegyzést hogy 6 hetesen nálatok van, de én vinném a helyetekben kutyaoviba/iskolába is, mert még gondot okozhat hogy túl korán lett elválasztva)

2021. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! 12 hetesen hoztuk el! Lehet rosszul fogalmaztam! Bocsi
2021. aug. 16. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

arra nem teszek megjegyzést hogy 6 hetesen nálatok van, de én vinném a helyetekben kutyaoviba/iskolába is, mert még gondot okozhat hogy túl korán lett elválasztva)


6 hete hoztuk el a kiskutyánkat! Yorkshire terrier (kan) és most 18 hetes


18-6 általában 12...olvass figyelmesebben.


Kérdező!

Ő még mindig baba. Ne várj el olyat, amihez még kicsi. Simán lehetnek még balesetek.

2021. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár lehet már nem aktuális, de én azt csinálom, hogy bent nem szidom le (ezt valamiért nagyon nem ajánlják, sok helyen olvastam), csak gyorsan feltörlöm/fertőtlenítem a felületet, kb. 2 óránként vagy amikor látom, hogy pisilnie kell (szaglássza a padlót), kiviszem és ha ott végzi a dolgát, kap jutifalatot és simit. Még csak 11 hetes, de már most jól megy neki, többnyire kint végzi a dolgát, de persze még bent is szokott lenni baleset, ilyen kicsinél ez még előfordul. Te adsz neki jutifalatot, mikor kint wc-zik? Azóta szobatiszta lett?
2021. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!