Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki a caincross sportot űzi a...

Aki a caincross sportot űzi a kutyájával az, hogy tanította meg a kutyának, hogy ne arra menjem amerre kedve van, hanem a földúton, egyenesen?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam ezen a sporton a kutyámmal, még kicsi, majd ha nagyobb lesz. Szeretnék előre felkészülni ennek a tanítására.

#kutya #tanítás #Caincross
2021. aug. 20. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha lemegy az útról tiltás, tovább vezényszóval továbbküldöd. Ha megy szépen előtted, akkor pedig dicséret. Érdemesebb szerintem először intervallokat futni, ha ráérez a feladatra és benne van a flow-ban, könnyebb lesz kezelni is. Főleg ha kezdő futó vagy és lassabban futsz, a legtöbb kutya sem fog ész nélkül futni, mert nekik az a tempó kb.poroszkálás, könnyebben elterelődik a figyelme, így könnyebben letérhet az útról.
2021. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a bikejöringnél is hasonlóan működik? Mert tényleg, ami nekem az átlagtempó, az neki éppen csak kocogás.
2021. aug. 20. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2021. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sőt, szerintem ott könnyebb is tanítani. Persze azért ne túl nagy tempóval menjetek első pár alkalommal, nem kell rögtön 30 km/h-ra gyorsítani (itt megjegyezném, hogy min.bukósisak legyen rajtad), mert ha ilyen tempónál megugrik oldalra, nagyon össze tudod törni magad.
2021. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az irányokat tanítsd meg neki, azt már most is lehet, sétatempóban.

Ha van valami különösen csábító inger (pl macska, rágcsálók, biciklisek...), arra lehet külön is semlegesíteni, ha rád figyel, jutalom, nagy dicséret.

2021. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az irányokat már elkezdtem tanítani. Milyen típusú hámot ajánlotok, ami bevált nálatok?
2021. aug. 21. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nonstop freemotion és musher amundsen van itthon. A nonstoposat használjuk legtöbbször, nagyon jó minőségű hám. Szerintem érdemes állítható hámot venni.
2021. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!