Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek diszplazias a kutyaja,...

Akinek diszplazias a kutyaja, hogyan vette eszre?

Figyelt kérdés
Aggodom, egyik naprol a masikra elkezdett bicegni a jobb hatso labara, a talpan nem latok semmit. Vegigtapogattam, nem jelzett fajdalmat sehol. Lehet csak meghuzodott, jatek kozben sokat felugrik a levegobe. Vigyem igy setalni, vagy inkabb pihentessuk? Hetfon viszem orvoshoz, ha javul, ha nem.

#kutya #Diszplazia
2021. aug. 21. 14:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Kb. 4 éves, menhelyrol van, ezeket elfelejtettem írni, a kedve, etvagya ettől fuggetlenul jó.
2021. aug. 21. 14:50
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

lehet éppen részleges szalagszakadás is.

Biztosat csak az orvos tud mondani. Amúgy mekkora méretben a kutyád?

2021. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
33-35 kiló, bull típusú. Zoldkagyloport is kap jelenleg.
2021. aug. 21. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Ha engedi, akkor végkitérésig mozgasd át a lábát körkörösen. Ha fájdalmasan visszahúzza, akkor az utalhat diszpláziára. Ha mellé még kattog is az ízület adott ponton, akkor szinte biztos.


Keresztszalag szakadását a fióktünet vizsgálásával tudod tesztelni:

[link]


Normál esetben a képen látható módon az ízület nem mozdítható el a jelölt irányba.


Ha csak kezdeti stádiumban van, akkor nem biztos, hogy ezek a tesztre célravezetnek, ezért szükséges a röntgen.


Gondolom a mancsát átvizsgáltad, nincs-e benne szálka, sérülés, horzsolás?

2021. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Én először akkor vettem észre amikor simogattam.Kunkori farka van,ami oda a hátára hajlik rá.Az alatta lévő részt vakartam neki mindig,mert azt szereti.

Egyszer csak észre vettem,hogy időnként kattan egyet és így kissé..lefelé billen a kutya hátsó fele.Kb egy hétig figyeltem,hogy állandó-e ez.Sajnos az volt,a lábain is lehetett érezni ezt a kattanást,helyezkedést.

Elvittem dokihoz,röntgen,csípőizületi diszplázia.


Azóta látni is amúgy,mutatta a doki,hogy nem stimmel a járása az is utal a problémára.Kicsit jobban "riszálja" a fenekét miközben megy,és furcsábban is lép.

2021. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

A bull tipusut minden nap maszirozni kell.

Sport elott es sport utan.


Hamar beall az uzma es amiatt santit.


Na meg ,ha tulsulyos. Bordai enyhen rajtolodjanak ki!! Az a jo suly sajnos.


Ezekwt tapasztalatbol irom,nem olvastam rola…..


Egy bull gazdi :)

2021. aug. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!