Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ehet szőlőt?

A kutya ehet szőlőt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mindenhol azt olvastam, hogy ez tiltott gyümölcs a kutyáknak, de én tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy aki adott szőlőt a kutyának lett e valami baja.

2021. aug. 22. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem adtam, de te se adj SOHA. Erősen mérgező. Ismerősömék kutyája sunyiban csipegette a szőlőt, nem lett baja, de ezentúl odafigyelnek rá.
2021. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem, erősen toxikus számukra.

Sajnos tapasztalatom is van vele, a rendelőben ahol dolgozom idős házaspár benasiztatta a kutyáját mazsolával, már csak meghalni érték be. Leállt a veséje. Szóval NE.

2021. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ne adj neki!
2021. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne! Vesekárosodást okoz, sajnos személyes tapasztalat. Leszökött a kertbe a kutyánk belezabált a szőlőbe. A mienket még meg tudta menteni a doki, de soha nem lesz száz százalékos a veseműködése. Azóta is sűrűn megyünk kontrollra, és nagyon vigyázunk rá milyen kaját kaphat.
2021. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor erre nagyon oda fogok figyelni.
2021. aug. 22. 12:49
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
2021. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
NEM!!! Mazsolat sem! ... semmit ami a szolovel lapcsolatos. Magneluli szolot sem. Olvass utana az Interneten.
2021. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Néhány szemtől nem lesz baja.
2021. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Hmm, ezt most hallom először. Két kutyánk van, az egyik kb. 7 éve van nálunk (amúgy 10 éves), a másik 6. Amióta nálunk vannak eszik a szőlőt, de még éretlen vagy alig érett formában és nem csak pár szemet, hanem több fürtöt. Ok, nálunk nincs semmivel sem permetezve, kezelve, csak úgy nő magától.

Mivel 7 illetve 6 éve kutya bajuk a kutyáknak, ezért nem is gondoltam és soha nem is hallottam, hogy veszélyes lehet. De biztos így van...

Amúgy más gyümölcsöket is esznek, amit elérnek vagy leesik.

2021. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi jo es mi nem jo ... nem feher es fekete. Van ami azonnali problemat okoz, van ami csak szep lassan fejti ki a hatasat. Ami gyorsan hat az inkabb mergezesre hasonlit, ami viszont lassan fejti ki a hatasat az nem a felszivodas altal okoz tunetet, hanem elronthatja a szervek normalis mukodeset (hasnyalmirigy, maj, vese, egesz belrendszer).


Egy kutya kepes szep magas eletkort is megelni ... es eltavozhat az orok vadaszmezokre tizeneves koraban.

2021. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!