Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet úgy igazán...

Mikortól lehet úgy igazán tanítani egy kutyust?

Figyelt kérdés
10hetes bichon havanese. még a gyere-re tanítom, de mikortol lehet úgy igazán foglalkozni vele hogy tanítsam?Nem egy robot kutyát szeretnék tanítani belőle,de ül, álj, gyere, hagyd szavakra nem baj ha reagál. És milyen jutalom falatot lehet adni neki?Pl apróra karikázott virsli?Köszi
2010. aug. 30. 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

akár már most is elkezdheted tanítani

először a parancsszavakra(ül marad fekszik gyere)

utána a pórázon sétálásra

utána pedig a trükkökre(labda visszahozása, ugrás karikán)

elég hosszadalmas folyamat lesz de megéri okos kutyusod lesz.

igen jutalomfalatnak jó a virsli karika

de ha az nincs akkor is CSAK olyat adj neki a jutalmazásra amit máskor nem kap csak akkor ha jutalmazod!

2010. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Először az alap dolgokra kell megtanítani. Sokan már ott elakadnak, hogy azt hiszik, a kutya érti, ha azt mondják neki, jól van okos vagy. Nem érti, erre is tanítani kell, hogy mit jelent.


Tehát előszrö neve, okos, nem szabad, gyere, stb.


4 hónapos korára minden alap dolgot simán meg tud tanulni. utána jönnek a nehézségek, ahogy nő, szelektív lesz a hallása, elkezd makacskodni, stb.


De 4 hónapos korára simán mindent tudhat.


Egyébként ilyenkor iszonyú fogékonyak, most kell elkezdeni!

2010. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Oké,rednben köszönöm. És lehet pl száraztáp jutalom? ugy értem hogy olyan fajta amit nem kap se most sem a jövőben, csak jutalomnak? És érdekelne,hogy hogy tudom megtanítani labdavisszahozásra? A labdát nem annyira kapja még el, csak ha mozgásba van, pattog vagy ilyesmi, és azt se mindíg. Valami jótanács? Nem tudnál ajánlani oldalt ahol a tanítási módszerek le vannak írva? esetleg videók? ülést már láttam hogy hogy tanítják, meg a behívást. Köszönöm a válaszod már ezzel is segítettél, de akkor mostantol már ha megy egy parancsszó jöhet a következőÍ? SZia
2010. aug. 30. 11:24
 4/21 A kérdező kommentje:
2dik válaszo.,ónak is köszönöm. Még anynit hogy a virslit meg kell főzni vagy így nyersen is mehet? És naponta mennyiszer mennyi ideig taníthatom?
2010. aug. 30. 11:29
 5/21 anonim ***** válasza:

első vagyok

Persze bármi lehet a jutalom amit szeret ha nem kapja csak jutalmazásra akkor az is jó.

a labda visszahozást én úgy tanítottam a kutyámnak hogy leültettem eldobtam a labdát és pórázon odavezettem beletettem a szájába a labdát visszamentem vele kivettem a szájából a labdát és megdicsértem. ezt többször is eljátszottuk és 2 nap után már magától visszahozta.

Ha egy parancsszót már tud akkor a következő tanításnál először azt csináltasd meg vele 1-2 szer utána tanulhatjátok a következőt.Tanítás végén újra azt csináljátok amit már tudtok ,hogy a kutya azzal fejezze be a tanulást, amit már tud.

És csak akkor kezdd el a parancsszavak tanulását ha már tudja a nevét.

Jutalmazás:Jutalmazásnál először simogasd meg(mindig ugyanott kell megsimogatni mert akkor tudja hogy azért simogattad mert okos volt)utána mondd neki kedvesen, hogy okos vagy szép vagy ügyes kutya.Ezt követően add oda neki a jutalomfalatot.(Simogatni mindig egy helyen kell a jutalmazásnál, én a kutyámnak ha jól csinált valamit a fejét simogatom meg, de bárhol lehet)

A virslit nem muszáj megfőzni de ajánlatos.

Az a jó ha mindennap tanultok kb. 15-30 percet.De ez minden kutyánál változó addig tanítsd ameddig látod rajta, hogy élvezi.

Mindig olyan paranccsal kezdjétek és fejezzétek be a tanulást amit már jól tud(így jó érzések lesznek a kutyában a tanulás kapcsán).

Ha még kérdésed van írhatsz Privátot is=)

2010. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Linkeket és válaszokat is várok még:)
2010. aug. 30. 11:50
 7/21 anonim ***** válasza:

Itt egy jó poszt a jutalomról:


"Szóval ezt nem tudjuk megmondani mi legyen. Ezt bizony a kiválasztott alanyodtól kell megkérdezned. De nem ám akárhogyan! Minden ingerkörnyezetben, minden élőlényre más van hatással. Például, ha a kamasz fiamnak az egyik barátom adna egy Playboy újságot, mert elmosogatott, valószínűleg nagyon örülne neki. Viszont ha úgy adná oda, hogy én ott vagyok... Hááát... Mondjuk a legtöbb élőlény örül valami nasinak. Egy kan kutya esetében ez lehet sajt, virsli, táp, labda, macska, tüzelő szuka, vagy a szomszéd néni szoknyaszéle. Meg vagyok győződve róla, hogy az én kiskutyám egy degunak is örülne. Egy ló meg biztos oda lenne, meg talán vissza is egy kis répától, almától. De óriási jutalom lehet a szabadság, a játék lehetősége. Az alany fogja jelezni, hogy mit szeretne. Azt kérdezed miről ismered meg, hogy megfelelő-e a jutalom? Hát, ha megmutatod az állatkádnak a jutalmat (legyen egy szelet virsli) és az elkezd fajspecifikusan örülni (hogy mi az a fajspecifikus? hát egy félig magyar szó), akkor lehet, hogy jó lesz. Nem biztos, de lehet. Ha megnézi, aztán inkább elmegy pillangókat, vagy kabócákat kergetni? Hát, akkor is lehet, hogy jó lesz, csak mondjuk egy hét múlva, úgy hogy közben nem eszik semmit a drága. De ezt a lehetőséget inkább hagyd ki, és akkor erőteljesen javulnak a túlélési esélyeid (nagymama által, erős felindulásból, különös kegyetlenséggel elkövetett lincseléstől mentettelek most meg..)"


A lényeg, hogy ingerkörnyezettől, meg éhségtől is függ. A jutalom olyasmi legyen, ami éppen eléggé érdekli a kutyát, de nem túlságosan. Nálunk pl. otthon, meg a szokásos téren a sima száraztápja, amit mindig kap. Ha erősebb ingerkörnyezetben, mondjuk suliban vagyunk, akkor sajt és virsli kockák. Ha meg kiviszem a margit szigetre, vagy a gödörhöz, ahol minden éprdekesebb nálam, akkor főtt máj.


Neked kell megtalálnos a megfelelő jutalmat.

2010. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Egyszerre két-három dolgot nyugodtan taníthatsz neki, inkább az időtartam a lényeg. Pontosan addig tanuljatok, amíg el nem kezd lankadni a figyelme. Marha nehéz, de sokkal hatékonyabb a tanulás, ha ezt be tudod lőni. Mindig akkor hagyd abba, mikor épp a legjobban megy! A befejezés mindig legyen nagy dícséret, dögönyözés, közös játék, maradék jutalom odaadása, stb.


És azt még érdemes tudnod, hogy az, hogy tud ülni a konyhában, az nem jelenti, hogy tud ülni. A kutyák nagyon jó megfigyelők, de nagyon rosszul általánosítanak. Amikor a konyhában meg tanul ülni, neki a legkevsbé fontos inger ami elindítja az ülést, a parancs. Ő közben még ezer dologhoz köti. Kb így rakja össze: "Áhá, tehát amikor a csávó a piros pólójában a a konyhában a szék előtt áll, és a kezével hadonászik, illetve kicsit feljebb húzza a bal szemöldökét, a jobb szája szélét pedig enyhén elhúzza, és van a kezében valami, az ajtó résnyire nyitva áll, a függöny pedig épp eltakarja a napot, a levegőnek ilyen meg olyan szaga van, akkor le kell ülnöm. Értem."


Ahhoz, hogy ez bárhol menjen, ahhoz rengeteget kell gyakorolni mindenféle környezetben. A kutya akkor ismer egy feladatot, ha már teljesen idegen helyen erős ingerek között is meg tudja csinálni. Addig semmiképp ne várd el, és ne lepődj meg, ha kimész vele a parkba, és ott nem tudja. Pláne ne kérd számon, ne kiabálj vele, ne mondd hangosabban, meg mérgesebben a parancsot. Kezd előlről a tanítást ott is. Ott már sokkal gyorsabban fog menni.

2010. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm mindenkinek a hasznos választ, nem is reméltem ilyen sok haasznos választ. Bővültek ismereteim:) Köszi. amugy igaz, a bnőm hutyája ha van vmi a kezedbe ránézel, és akármit mondasz leül, a szaros pelenka szóra is:D. na akkor majd odafigyelek hogy ne csak 1 helyen gyakorolja, de nem tiszta hogy most akkor több vezényszót is vagy csak 1et:)
2010. aug. 30. 12:36
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

e-mail-os vagyok=)

lehet neki többet is de egyet ajánlatos. Mert nem mindegy, hogy többet tud úgy nagyjából, vagy egyet de azt minden körülmények között jól

2010. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!