Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutya - szerzodesszeges?

Menhelyi kutya - szerzodesszeges?

Figyelt kérdés

sziasztok!

elore leszogeznem, hogy csak erdekel ez a szituacio.

tehat, ha jol tudom, mikor orokbefogad valaki egy kutyat menhelyrol, akkor keszul szerzodes, hogy nem adhat tovabb rajta. ez az egyik kikotes (?). de ha valaki ennek ellenere megis tovabb ad a kutyan? tegyuk fel, hogy a menhely nem tudja visszavenni helyhiany miatt, vagy barmi mas ok miatt. igy a gazda tovabb ad a kutyan. ez ilyenkor szerzodesszegesnek bizonyul (gondolom).?

a menhely ilyenkor mit tesz ez ellen? milyen kovetkezmenyei lehetnek egy ilyen esetnek?


2021. aug. 29. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen ez szerződésszegés. Bírósági ügy lesz belőle.
2021. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudják vissza venni,de tovább se adj rajta..

Sose hoznék ki kutyát menhelyről.Annyi macera van vele,és kitudja milyen zsákbamacskát viszel haza.És még segíteni is b*sznak ha tényleg a kutyával van baj,sőt te vagy a felelőtlen gazda és többet ne is legyen állatod.


Persze az elhagyott,nem kellő állatokat sajnálom,de tényleg annyi probléma van a menhelyekkel.(nem mindegyikkel,döntő többségben mintha a nagyobb menhelyek problémásabbak lennének..)

2021. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha a menhely nem tudja visszavenni, és úgy ad tovább a kutyán, hogy a menhely tud róla, illetve az új gazdi is a menhellyel szerződik, nincs szerződésszegés.
2021. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ertem, koszi a valaszokat.

es ha pl a menhely visszaveszi a kutyat, az hogyan zajlik? marmint aki visszaadta a kutyat, o kap a menhelytol valami papirt vagy barmit?

pl hogy a menhely visszavette, gazda lemondott rola, vagy hasonlo?

2021. aug. 29. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Jelezni kell, akkor nem lesz problema.
2021. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem tudják visszavenni, az is szerződésszegés ennyi erővel...
2021. aug. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, akkor nem tudják visszavenni, amikor nincs helyük, sajnos a szaporítók gondoskodnak erről. Ha visszaveszik, szerintem azt is lepapírozzák valahogy, úgy hivatalos. De láttam már így gazdikereső kutyát, hogy a gazdi hirdette meg, a menhellyel kellett szerződni, addig viszont a gazdinál maradhatott a kutya, a menhelynek meg nem kellett hirtelen helyet csinálni, ez így mindenkinek jó volt. Nem tudom, sikeres volt-e a gazdikeresés, nem követtem végig.
2021. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, hogy mit ír a szerződés többi része. Ha vállalják benne, hogy probléma esetén visszaveszik, akkor tulajdonképpen ők szegnek szerződést azzal, hogy nem veszik vissza. Ha nincs benne ilyen, akkor te szegsz szerződést a túladással. De nem kell aggódni, mert a jogi világ ismer olyat, hogy szerződésmódosítás...
2021. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!