Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdett kifehéredni a...

Elkezdett kifehéredni a kutya.Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés
Ez lehet allergia? Vagy valami betegség? A fekete kutyánk még csak 2 éves,de "őszül",és nem csak a pofáján,az egész fején,a mellkasán,a combjain..vigyem orvoshoz,vagy ilyenkor mi a teendő? Vagy ha vedlik létezik,hogy fehéredik?!

2021. aug. 31. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ugye nem hipózod? :D

Bocs, a viccet félretéve ezt úgy hívják, hogy a kutya őszül.

2021. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Bizonyos kutyák korán "megőszülnek". Teljesen természetes is lehet, hogy elkezdett. Embereknél is van, aki már 18 évesen tele van ősz hajszállal. De ha gondolod nyugodtan vidd el orvoshoz, de nem valószínű hogy beteg.
2021. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Pigmenthiány/vitiligo, nem kell megijedned az emberek 2% is előfordul. Szerintem vonzó tud lenni. :) Nem fertőző, autoimmun betegség, így nem kell félni tőle. Nézd meg ott ahol a kifehéredés van a bőre is más színű?
2021. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Most,hogy mondod a bőre is sokkal világosabb a legtöbb ilyen színű helyen,ilyen..foltos.

Ha jól emlékszem egy pár hónapja kezdődött csak,eleinte csak az orra körül,majd a szája körül lett,aztán a szemek körül is.Ilyen öreg pofája lett.

Utána egy hétre elmentem itthonról,mire haza jöttem anyám mutogatta,hogy őszül több helyen is,féltem hogy valami korán öregedős betegség vagy valami..


Ha pigment hiánya van akkor az elviekben gyógyíthatatlan.Ilyen kis félfehérke marad gondolom.Érdekes.De legalább egyedi,majd megmutatom a tenyésztőnek is,had essen le az álla mi lett belőle.


Azért minden esetre holnap elviszem a dokihoz nézze meg nincs-e valami egyéb baja vagy valami,ha nem múlik akkor majd..megszokom 😅

De meddig fajulhat,teljesen ki fog fehéredni a fekete kutyám? 😂

2021. aug. 31. 18:16
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Akár teljesen kifehéredhet. Jackonak is pigmenthiánya volt azért lett fehér a bőre.
2021. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát,kár érte,de így is az én szépségem marad.Bár elég hülyén fest,hogy a neve 'Black Jack' és egyre fehérebb..:)

Mondjuk mindig csak Jacknek hívtuk,a törzskönyv meg nem kell sehová.. :D

2021. aug. 31. 18:41
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Milyen fajta kutyus, csak ugy kivancsisagbol? 😊
2021. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Belga juhászkutya,Groenendael :)
2021. aug. 31. 19:14
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
A tenyésztővel felvehetnéd a kapcsolatot, mert a gröniknél nem jellemző a kifehéredés. Idősen az álla és az orra környéke kezd őszülni.
2021. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Az én kutyám két éve kezdett el őszülni, aztán egészen fehér lett a feje. Idén júniusban elaludt.
2021. aug. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!