Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegség miatt csúszik a...

Betegség miatt csúszik a kiskutyám 2.parvo elleni oltása. Viszont ahogy számolom, így a veszettség ellenivel kicsúsznánk a kötelezően előírt határidőből. Ilyenkor mi a teendő? Ki kell hagyni a 2.parvot és időben meg kell kapja a veszettség ellenit?

Figyelt kérdés
2021. szept. 2. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Az állat háziorvosával kellene ezt megbeszélni.
2021. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%
Ha kapott már korábban veszettség ellenit, akkor nem baj, ha kicsit csúszik a következő.
2021. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kapott még korábban, ez lesz az első
2021. szept. 2. 19:56
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt egyszer elég komolyan beteg a kutyám ami az éves oltásba csúszott, én is aggódtam miatta. Azt mondta, hogy az az oltás ami 1 évig jó, az valójában tovább is jó, az 1 év az csak amolyan szamárvezetőként szolgál, valójában a védettség sokkal tovább tart. Mint ételeknél a szavatosság, lehet hogy már 30.-án lejár a joghurt, de még 3-án sincs semmi baja. De mindent úgymond túldátumoznak, így van ez az oltásokkal is. A másik amit mondott, hogy az oltás ebben az esetben nem fontos, az adott betegséget kell kezelni, hiszen az sokkal súlyosabb dolgokat tud okozni, mint egy oltás ami csúszott 3 hetet.
2021. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt az állatorvosra bízd, fontosabb most, hogy a kutya meggyógyuljon, utána be lesz oltva, emiatt nem fognak megbüntetni. Mennyi idős a kutya, honnan van? Magyarországon elég jó az átoltottság, a veszettség esélye csekély, úgyhogy ha nincs esélye, hogy elkaphatta, akkor emiatt nem kell aggódni.
2021. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Budapesten vettem törzskönyvvel, remélem nincs esély rá, hogy veszett legyen.

3 hónapos múlt

2021. szept. 2. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj, gondolom, nem harapta meg veszett állat.
2021. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Állatorvos fogja tudni, ne aggódj. Szerintem nem lesz gond egy kis csúszással.

Első, állatorvos van, olyan, hogy állat háziorvosa NINCS. Háziorvosa embereknek van (nekik járó alapellátás).

2021. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esélye elenyésző hogy veszett legyen, nem fog problémát okozni ha kicsit kicsúszik az oltása.
2021. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!