Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen embernek miért ad egy...

Ilyen embernek miért ad egy tenyésztő kutyát?

Figyelt kérdés

Egyik drága ismerősöm apjáról és az apja új családjáról van szó.

Adott egy törzskönyves spicc, több száz ezerért megvették, majd kicsapták a kertbe, most lesz 10 éves. Soha nem sétáltatták, mert állításuk szerint "nem szereti" a pórázt. (Khm talán hozzá kellett volna szoktatni kölyökként.) Tehát egész életébe egy ilyen hátsókert szerű helyen volt, barátnőm azt mondta örül az a kutya ha enni kap.

Most vettek egy yorkit, szintén tenyésztőtől, mert az apja új barátnője kikuncsorogta. Ez a kutya bemehet a lakásba, szeretik, babusgatják, foglalkoznak vele stb. Elvileg sétáltatják is, bár gondolom ez a fellángolás addig tart majd ameddig kicsi.

Ja és van még egy tk-s maine coon macskájuk is, meg még vagy 10 sima utcai keverék, akiket nem ivartalaníttattak, tehát egyre több van.

A vicc az, hogy még lobogtatja is az állatai törzskönyveit, meg magát állatbarát felelős gazdinak tartja.


Szóval a kérdésem, hogy ilyen embernek hogy adott tenyésztő másodjára is kutyát? Nincs normális elő/utó kontroll hogy hová kerül?

Eddig azt olvastam hogy nagyon felmérik a gazdákat a tenyésztők és hogy elég nehéz tk-s kutyához jutni.



2021. szept. 7. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%
Mi 100 ért vettük a miénket! A tenyésztőt nem érdekelte kik vagyunk! De van olyan ismerősöm aki 1 milláért vett kutyát bár azt nem tudom utána járt e a tenyésztő! De láttam a kutyákat jól tartja pláne hogy állateledeles boltja van(gazdinak)... Szin hús értékű kaját esznek! Full izom a kutya! Ezt arra írtam hogy ha 1 milliót kicsengetnek akkor szerintem pont lesz*rja a tenyésztő hogy hova kerül a kutya...
2021. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos tévesen adhat el kutyát.Hiszen fűt fát megígérnek az emberek. Elején még lehet képeket is küldtek neki,meg tartották a kapcsolatot.

Aztán most ha írt nekik,hogy Fifike hogy van? mondhatták azt,hogy jól,sokat játszunk stb.. Tenyésztő nem fog kimenni házhoz.


Ismerősöm tenyésztett. Mivel bele futott olyanba,hogy a kutyát vissza kellett hoznia. Mondta ő befejezte a tenyésztést. Ott is az volt, jól szituált emberek,normálisak voltak,elmondták miért x fajtát nézték ki stb stb.

Aztán elején még ő is kapott fotókat stb.

Aztán jött a hír vmi közös ismerös által,hogy a kutya fél évesen kennelben, kenyérrel etetik,meg rugdossák.Na ő ment és elhozta a kutyát,nem ellenkeztek.. Ismerősömnek majdnem egy évbe telt,mire lelkileg össze tört kutyából,kutyát csináljon.

Ő akkor hagyta abba.


szóval sajnos előfordul,hogy pl 6-10 kiskutyánál 1 rossz gazdiba belefut


Kutyás körökben mozgok több tenyésztő ismerösöm van. Hiába a sok ellenőrzés,többszöri beszégetés 1-1x belefutnak olyan gazdikba,akiknél később kiderül mégsincs annyira jó helyen a kutya. Ha a szerződést nem szegik meg a gazdik amúgy,akkor nem tehet a tenyésztő semmit.

2021. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!