Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya figyelmének fenntartását...

Kutya figyelmének fenntartását hogyan lehet elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 12 hónapos, munkavonalas németjuhász gazdája vagyok. Alap engedelmes vizsgát szeretnék tenni a későbbiekben, ezekről több videót is néztem már.

A kérdésem az lenne, hogy, hogyan lehet elérni, hogy szinte belém legyen esve a kutya? Értve ez alatt a folyamatos szemkontaktust leginkább.

Kutyaiskolába járunk, az oktatóktól már kaptam pár ötletet, de mivel 1 dologra a kutyázás során több megoldás is létezik, szeretnék több ötletből meríteni, kipróbálni, hogy nekünk mi jönne be.

Mivel jelenleg a kamaszkor kellős közepén járunk, gondolom ez miatt is lehet, hogy könnyebben kizökken a feladatból, de attól szeretnék ezen dolgozni.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. szept. 16. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kaja-kaja-kaja ... rengeteg szeretet ... biztatas/dicseret/jutalmazas.
2021. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

1+


Nincs ebben tul nagy etvasz! Ki kell alakitanod egy jo kapcsolatot a kutyaval, ami a bizalmon, a szereteten es a kovethetosegen alapszik. Kutyanak meg kell tudnia ertenie mit akarsz tole es olyan bizalmat kell kialakitani benne, hogy vakon teljesitse minden kivansagot - hiszen tudja, hogy nem kivansz tole olyat ami neki rossz lenne.

Sokat kell dicsergetni, sokat kell jutalmazni ... hogy jol erezze magat a kutya es barmikor meghaljon erted ha kell.

2021. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkor? Ivarossag? Meg nagyon az elejen tartasz. Nem is kell surgetni a dolgot, a lenyeg, hogy ne akarj egyszerre sokat a kutyatol es a tanitasok csak addig tartsanak amig a kutyanak meg van figyelme - utana inkabb hagyd abba es majd masnap folytatjatok.

Valojaban a kutyanak kell agyilag beernie, de most meg fiatal ... hagyd egy kicsit kolyoknek is lenni, mert mar soha nem jonnek vissza ezek az evek.

2021. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Ne akard, hogy a kutyad mindig rad figyeljen - csak akkor ha 'munka' van ... amugy pont az a lenyeg, hogy a kutya a kornyezetere figyeljen hiszen az a dolga.

Ne akarj uralkodni a kutyadon, ez hitvany viselkedes. Nem attol leszel jo gazdi ha a kutya allando feszultsegben van.

Akkor vagy jo gazdi, ha hagyod a kutyadat kutyanak lenni ... viszont az elso szavadra azonnal reagal es azt is csinalja amit elvarsz tole.

2021. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elvárt Folyamatos gazdára figyelést akarod elérni, azt már egész kicsiként szokták gyakorolni.

Sok videó van a neten ennek végrehajtásáról.

A koncentrálás tanítását kezd az alapoknál. Folyamatos gyakorlással el lehet érni, hogy a vizsga idején képes legyen a kutya fenntartani a figyelmét feléd. De ez nem 1, vagy 2 hónap.

A sportkutyások, mire elérnek akár a BH szintű vizsgához, általában 2 évesnél nem fiatalabb kutyával teszik. Ez pedig azt jelenti, a kutyával már 3-4 hónaposan elkezdték a koncentráció gyakorlását.

2021. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kajával
2021. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kézből etetés és gyakorlás gyakorlás gyakorlás.

Ha már csak a szemedbe néz, rád figyel, akkor jutalomfalat. Nincs kedvem hosszabb kommentet írni, tényleg nézz videókat (kriz orsi például jó videókat csinál), mert ezer meg egy módon lehet elérni. Egy jó kiképző pedig rengeteg ilyen ötletet tud mondani, szóval én kiképzőt cserélnék.

2021. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan, a módszer, hogy kaja, labda, akármi, a kutyától függ.
2021. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Sok rövid, pár perces gyakorlás naponta, kajáját csak feladatokért kapja, mindig nagyon örülj neki, lassan növeld az elvárásaidat, játszatok sokat, a játékai ne legyenek szanaszét az udvaron, vidd változatos helyekre és ott is csináljatok pár perces gyakorlásokat. Mikor épp nem foglalkozol vele, az az idő legyen pihenő, egyrészt legyen annyira fáradt, hogy ne kezdje el magát feltalálni, másrészt ne is legyen rá nagyon esélye (pl ha az udvaron a helye, ne az legyen a szórakozása, hogy az elhaladó embereket ugassa)


Ha komolyabb céljaid vannak a kutyáddal, válts oktatót/iskolát. A vizsga szinte biztos, hogy meglesz, a sulinak is ez a célja és nem túl nagy a követelmény...

2021. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A jó kutya-gazdi kapcsolat megvan, a suliba kevés erősebb kapcsolatú páros van, én csak még tovább szeretném magunkat "fejleszteni".

Nem a 0-24es rámfigyelés a célom, hanem hogy ha feladatozunk akkor legyen még jobban "belémesve". Kamaszkor előtt ez teljesen jól működött, azóta viszont (érthetően), ahogy írtam könnyebben kizökken. Tudom, hogy ha túljutunk ezen a korszakon, javul a helyzet, viszont nem szeretném, ha ezt szokná meg. (Könnyebb egy probléma elejét venni, mint hagyni hogy berögződjön és utána kelljen kinevelni belőle)

A koncentrációs feladatot egyébként csináljuk (szemkontaktus és jutalmazás)oktató szerint (szintén a kamaszkor előtti időszakot nézve) példaértékű volt a kutya ebben a feladatban is. Illetve fokozatosan növelem az időt.

Egyedül a kiképzőváltást nem értem, hogy miért kellene, az általatok említett dolgokat elmondták ők is. Én csak, ha lehetséges még több variánst szeretnék megismerni, hátha akad amit még nem hallottam.

2021. szept. 16. 13:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!