Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadnád ebben a helyzetben?

Befogadnád ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés.


Feltételezzük azt, hogy menhelyről szeretnél kutyát befogadni. Tökéletesen passzolna az életedhez, megfelelő méret, szőrtípus, tulajdonságok, mozgásigény, előélete kevésbé problémás, stb... Viszont van egy olyan külső tulajdonsága, ami nagyon nem tetszik, kifejezetten csúnyának is tartod. Túl tudnál lépni a külsőségeken és befogadnád vagy nem tudnál megbarátkozni a külsejével és másik kutyát keresnél?



2021. szept. 27. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Örökbefogadnám
Nem fogadnám örökbe
45 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Keresnék egy macskát...
2021. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Én simán túl tudnék ezen lépni, volt nekem már hasonló érzésem, igaz sajnos azt a kutyust utána mégse tudtam elhozni, de annyit nézegettem, hogy a végére már aranyosnak láttam.
2021. szept. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Én örökbe fogadbám ha szimpatikus a személyisége is. Most tegyük fel hogy nem szép egyenletes a szőre, azon lehet segíteni. Azon is ha koszos, össze van állva a szőre. Én nem láttam még olyan kutyát ami gyúnya és nem lehet változtatni rajta. Ha csak a foltjai nem tetszenek akkor magadon kell változtatni. De leírom mégegyszer nem láttam még kifelyezetten csúnya kutyát és nem tudom hogy te mjre mindod azt hogy csúnya
2021. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén? Én nem.A belső a lényeg,de ha a háziállatomra mindig úgy néznék,hogy "b*zdmeg buksi de csúnya vagy még mindig" az nem lenne neki sem kellemes.

Mármint értem,csak egy állat és sok szeretetet tud adni,de ha én nem tudok annyit visszafelé az neki is rossz.

Hiszem,hogy mindenkinek megvan a kutyák közül is a "párja",akinek pont az a kis csúnyácska lesz az igazi,ezért én biztos hogy szemeznék inkább olyannal ami kinézetre is a szívemhez nő akár elsőre :)

2021. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Túl lépnék a külsőn , és idővel nem tünne már fel!
2021. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a kutya kiválaszt, akkor igen. Egyébként alapvetően azok a kutyák, amik passzolnak hozzám a kérdésben leírt szempontok alapján, tetszenek is, szóval nem tudom, milyen csúnyaság ejtene gondolkodóba. A mostani kutyám örökbefogadott, félős volt, nem volt igazán jó formában, most magabiztos, gyönyörű, változott a bundája minősége is, aki először látja, fajtatisztának hiszi.
2021. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most olyan dolgokra gondolok amiken nem lehet változtatni sehogy, pl szőrszín, fejforma, fül, stb...
2021. szept. 27. 17:44
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha a céljaimnak megfelel, simán.

Legrandább kutyám a munkavonalas német juhászom, ha megfelelne nekem, céljaimhoz, életvitelhez, elhoznám. De el tudom fogadni azt is, ha valakinek ez szempont, de én ezért egy ígéretes kutyát nem hagynék ki.

2021. szept. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Az én kutyám mondhatni ilyen. Foltos szukát szerettem volna, ez volt az "esetem". Helyette lett egy vörös kan. Kölyökként került hozzám, akkor sem volt első látásra szerelem, ő viszont első perctől rajongott értem, kiválasztott és ez mostanra kölcsönös. Szép kis tokát növesztett (nem kövér, ilyen az alkata), szoktam is viccelődni vele, de semmi pénzért nem adnám. :) 2 éves
2021. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
82%

Nekem volt egy elképzelésem arról hogy milyen kinézetű keverék kutyát szeretnék (közepes testű,kan, zsemleszínű)


Aztán áprilisban lett egy kutyám akire két dolog igaz (közepes testű,kan) bár fekete, nekem meg nem a kedvenc színem a fekete, de amikor befogadtam akkor nem a színét néztem, hanem hogy legyen helye, mert nem szerettem volna ha menhelyre kerül vagy az utcán marad. Rajtam kívül senki nem jelentkezett hogy befogadná, amit én egyáltalán nem bánok, nem adnám senkinek ezt a lököttet. 💙

2021. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!