Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel mennyire...

Angol cocker spániel mennyire alkalmas ezekre? Véleményekre lennék kíváncsi akinek van:)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy spánielt, de sajnos még nincs tapasztalatom a fajtával. Kinti/benti tartás lenne, sokat kirandulna velem, sokat lennénk természetben. Mennyire szeretnek kirándulni, vizet szeretik? Itt az úszásra gondolok. Sportolni is elvinnem, pl futni, persze nem maratont. Illetve benti tartásra mennyire alkalmas? Mondjuk heti 3 nap lenne a max. Ez nem azt jelenti hogy be lenne zárva 30 m2-re.

Minden spániel kutyatulajdonos véleményere kíváncsi vagyok. Tapasztalatok stb... Mire kell figyelni, írjatok mindent:) körül szeretném járni a témát, mielőtt belevagok.



2021. okt. 2. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Most vagy en ertelmezem rosszul a kinti-benti tartast, vagy te. Nalunk szabadon ki-be jarhatnak, nem 3 napot kint alszik 3 napot bent. Az izuleteinek sem tesz ez jot hidegben, ha beengeded, akkor megszokja a benti meleget es nem lesz kintalvos kutya, max nyaron valasztjak inkabb az udvart. Ha kicsapod az udvarra, miutan bent aludt, valoszinuleg be akar majd menni, egyreszt mert fazik, masreszt tarsas lenyek, nem szeretnek egyedul lenni es unatkozni, akarmilyen lusta kutyarol van szo.

Sportra teljesen alkalmas, hoszen regen vadaszkutyakent is hasznaltak. Szeret futni, uszni, es viszonylag konnyen is tanithato. Hobbi szintu kutyazasra kivalo valasztas lehet.

2021. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Kinti tartasra nem alkalmas, kicsit el vagy tevedve szerintem :D

Max nyaron :) Csodalatos kutyak egyebkent, ha tenyleg kinti-bentikent tartod, akkor jo helye lesz nalad, leiras alapjan.

Egyeb esetben keress olyan fajtat, ami direkt kinti tartasra alkalmas.

2021. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen valóban rosszul fogalmaztam. Nem olyan kinti tartásra gondoltam hogy kirakom és ra se nezek. Csak abban a 3 napban lehet hogy kevesebb lehetőség lenne rohangalni :D lakasban lenne velem. Utána a maradék 4 napban vidékén lennenk, ahol pedig millió lehetőség van mozgásra, programokra.

Esetleg tudtok megbízható kennelt, tenyésztőt?

2021. okt. 2. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A spánielek szinte mind vadászkutyák vagy azok voltak,így elég mozgékonyak,és szeretnék kint lenni.

Ha csak kiengeded,de amúgy bent lehet és ezt takarja a kinti-benti tartás akkor minden oké.

De alapvetően nem alkalmas a szőrzete a kinti tartásra.(és maga a kutya se,erősen társaság igényes)

2021. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, így gondoltam :) azért annyira vakon nem vagyok kutya ügyileg, hogy úgy tartsam mint egy kuvaszt:D
2021. okt. 2. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 és fél éves. Nagyon ragaszkodó, mindig emberközelben szeret lenni. Az energiája hatalmas. Biciklivel szoktam vinni és ha hagynám neki, végig futna. Tanulékony, szeret labdázni. Túrázni is szoktunk járni. Fáradhatatatlan benyomást kelt. A kirándulást nagyon szereti, mindig a földön van az orra olyankor, a spánielnek az egyik legnagyobb szórakozás, ha szabadon szaglászhat. Ha én egy helyben állok, ő akkor is köröket fut a bozótban. Sokan azt hiszik, hogy kölyök, az energiája miatt, meg ugye rövidre van nyírva. Tehát arra ne számíts, hogy 1,5 éves kora után lenyugszik. Ha megvan a kellő mozgás, otthon nyugodt, pihen, kiegyensúlyozott.

Na de akkor jöjjön a másik oldal :D . Nagyon makacs fajta, ha valamit a fejébe vesz, akkor nehéz rá hatással lenni. Beszédes is. Ha valami nem tetszik neki, hisztizik, magyaráz. Ha unatkozik, akkor ugat. Morogni is gyakran morog, de nem agresszívan, csak kirakat morgás gyanánt jelez. Mondjuk ha fekszik a helyén és kitessékelem valamiért. Tudtomra adja, hogy nem rajong a helyzetért, de közben azért arrébb megy. Megugat minden újat, idegent, de agresszívnak nem agresszív. Ha nem vagy benne biztos, hogy be tudod hívni, ne engedd el, mert jön egy madár és sehall - selát. De ezt meg lehet oldani tanítással. Én úgy csináltam, hogy egészen baba korától vittem ki a rétre, amikor még ösztönösen a sarkadban akar maradni. Így megtanulta, hogy nem távolodhat el tőlem messzire.

Más kutyákért nem rajong. Ha túl nyomulósak rájuk mordul, de ha nem rohamozzák le, békésen megszagolgatja a másikat és tovább áll. Ritkán játszik másokkal, a szagok jobban szokták érdekelni, ha kint vagyunk. Olyanról hallottam, hogy az arany színűek kicsit problémásabbak. A két aranyszínű alapján, akikkel találkoztam, ezt alá tudom támasztani valamennyire. Az enyém fekete, fehér mellénnyel. Ha szeretnél egy erős személyiségű kutyát, aki viszont ragaszkodó, akkor ajánlom a fajtát.

2021. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a részletes leírást! Egyébként vinnem kutyasuliba is, ha egyszer lesz egy ilyen kis kutyam :)
2021. okt. 3. 21:53
 8/8 anonim válasza:

Egy 14 éves aranyszőrű spánielnük van, nagyon kis értelmes, kutyaiskolában is jól teljesített, de nagyon önfejű.

Más kutyákkal nem nagyon jön ki, sőt, sajnos támadja őket már kiskora óta, ha jól tudom, ez a cocker düh, ez sajnos nem lehet kinevelni belőle.

Előtte egy fekete spániel ünk volt, vele ilyen probléma sosem volt.

2022. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!