Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha lépcsőzik a kutyám?

Baj ha lépcsőzik a kutyám?

Figyelt kérdés

Kertes házba lakunk ahol a kertben van pár lépcsőfok. A ház 2 szintes szóval itt is van egy emeltnyi lépcső. Ezt nem sokszor használja csak este és reggel amikor feljön aludni.

Bichon bolognese a fajtája. Szerintetek lehet bármi baja? Nem tudom nagyon megelőzni, ugyanis itt van a helye meg minden.



2021. okt. 16. 23:44
 1/4 anonim válasza:
69%
A miénk amikor kicsi volt nem mert lépcsőzni, de pórázon megtanítottuk neki. Később már gond nélkül ment neki. Szerintem nem gond ha lépcsőzik, csak ha most csinálja először érdemes gyakorolni, nehogy leessen.
2021. okt. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

A gerincének nem a legjobb a lépcsőzés, szóval ha teheted inkább a lépcsőkön vidd te.

A kertben a pár lépcsőtől nem lesz baja, de a két szinttől a házban hosszútávon igen.

2021. okt. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Mondjuk egy bichon elég kicsi a lépcsőhöz képest, így nem csak a lábait kell emelnie gondolom, hanem az a kis hát is terhelődik, így látok benne rációt, hogy a hátának nem jó, de ha minimálisan használja, szerintem gond nem lehet belőle (akkor ha izületileg teljesen rendben van, nem túlsúlyos és nem öreg)

De igen, amikor tudod szerintem fel/leviheted, azzal nem ártasz.

2021. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%

Volt régebb egy kutyánk, aki kb puli magassàgú lehetett és egészségesen élt le 17 évet. Konkrétan semmilyen ízületi, gerinci panasza nem volt, pedig:

Mikor elköltöztünk a padlást alakítottuk át szobává ami az udvarról vezetett egy létrán át. Egy kicsit meredekebben volt elhelyezve mint 45 fok, és a szintjei úgy egy kisebb arasznyi szélesek voltak. Tehát mondjuk úgy kell elképzelni mint egy vékony de meredek lépcső. Egy nap arra lettünk figyelmesek hogy miközben mi fenn csináltunk valamit, a kutya hiányolt minket és feljött. Kb 2 évig nem került oda rendes lépcső és kvázi létrát mászott (egyébként nagyon érdekes technikával) a kutyánk, majd később a lépcsőt is rendesen használta. Akár napi 2-3x is (télen meg többször). Tényleg nem lett semmi baja, végöregedésben halt meg és sose fájtatta semmilyét. Egy keverék kutyus volt amúgy. Szóval nem tudom miért lehet itt olvasni mostanában hogy kutya izulet így-megy úgy a lépcsőzéstől meg emberre felugrálástól, de szerintem sokan elfelejtik, hogy a kutyának igenis szüksége van mozgásra és némelyikeknek egyenesen túrára, még akkor is ha szobapincsinek akarják nevelni.

2021. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!