Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám első lábán leszakadt...

Kutyám első lábán leszakadt egy ujj és csak a véres csont látszik. Lesz baja?

Figyelt kérdés
Gondolom Beleakadt az ágyába és leszakította az ujjat

#kutya #baleset #ujj #Vérző kutya
2021. okt. 22. 19:57
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
96%

Kikerestem a képet,és megnéztem neked.Igazából..nem tudom mire fel vannak sokan úgy oda,azthittem tényleg az egész mancsáról leszakadt a lábujjon a bőr.

Könyörgöm,csak leesett a körme,ez gyakori.


Ez nem nyílt seb,nem fog elfertőződni.Ne kenegesd semmivel,nem kell bekötni,had szellőzzön.Vissza fog nőni a körme,ha nem tőből szakadt ki.Ha tőből szakadt volna nem lenne ott a körömágy és lágyrész ergo 1-2 hónap alatt vissza nő.


Nézd meg,hogy a talpán a bőr megmaradt-e,ha ott sincs semmi komoly akkor esetleg egy fertőtlenítést megér a dolog,mert betadine-t kentél rá.Állatboltban,patikában lehet venni gyulladás csökkentőt,de a legegyszerűbb 2dl vízben egy marék/teafilternyi tiszta kamillát beáztatni.38-40C fokra lehülve bőven áztatott vattával/tiszta és puha ronggyal át kell mosni.

A kamilla egy természetes külső-belső használatú gyulladás csökkentő.


Ismétlem,ez nem nyílt seb.Ez nem szorul különösebb ellátásra.fájni fáj,csúnyának csúnya,de nem lehet vele mit kezdeni.Lekötni se érdemes,mert annál lassabban gyógyul.Néha így átmosni megéri,de 1-2 nap és nem fogja érezni.

Akinek szaladt már le körme tudja,hogy csak az első napokban rossz.


A kutyámnak is szakadt le körme,beakadt a kabalába és mire beszaladtam segíteni kirántotta.

Semmit nem kellett vele csinálnom,doki is csak le gyulladás csökkentőzte.

2021. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 A kérdező kommentje:

Nem vagyok allatkinzo. Épp azért tettem fel a kérdést, hogy segítsek rajta. De meg kéne érteni hogy nem all módomban orvoshoz vinni!

Házi módszerrel leszek kénytelenek gyógyítani.


Szerintem egy egészséges erős kutya nem fog belehalni egy ilyen sérülésbe.


Fertőtlenítve van az a lényeg!


Van rendes fekhelye, játékai, minden nap többször eszik. 6 méteres láncon van (szökős)

Szerintem nem kéne úgy beallitani mintha egy szívtelen allatkinzo lennék!

2021. okt. 23. 22:30
 93/104 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy értelmes válasz!
2021. okt. 23. 22:32
 94/104 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem kéne úgy beallitani mintha egy szívtelen allatkinzo lennék!

Miért nem? Mindenre kifogásokat gyártasz csak hogy elvidd orvoshoz mert ez otthon nem tudod megfelelően kezelni...

2021. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
84%
Legközelebb viszont ne legyen állatod ha ennyire nyűg!!!!!
2021. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 A kérdező kommentje:

95@

Nem is akartuk ezt a kutyát de ide került.

2021. okt. 23. 22:34
 97/104 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a megmaradt bőrrészre gondoltál,hogy az csont.

Az nem csont,hanem maga a körme lágy része.Ebbe szokott bele vágni az aki túl mélyen vág körmöt/karmot a kutyának. :)


Egyszer volt egy ismerősöm akinek meg tényleg leszakadtak ezek.A hülyéje nem vette ölbe a kutyát a mozgó lépcsőn,hát rendeltetés szerűen be is kapta a lépcső teteje.Kirántani tudták a lábát onnan,na neki tényleg nem maradt bőr a lábujján.De a talpán se,egyik ujjára azóta se nő karom szegénynek..

Na az volt a súlyos,arra még kutya cipő is kellett.


Ez csak egy horzsolás kb,hiába tűnik olyan vészesnek.Nem is fájdalmas,csak abban a pár órában amikor még friss.

2021. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
23%
Jesszus..itt szinte tépőmarcangoló harc lett mikor a válaszolók túloznak a dolgon mikor látszik hogy csak a köröm tört le...
2021. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy 91 írja,ez nem is súlyos.Nem tudom mit kattogtok rajta.

Ha orvoshoz viszi se csinálnak semmit.Leszakadt a karom,de a szövetek érintetlenek.Vérezni természetesen vérzett,mert hajszál erek futnak benne.

De semmivel sem súlyosabb mint egy elcseszett karom metszés.


Pár nap múlva az alvadt vért,ha nem nyalja le törölgesd le neki,aztán had gyógyuljon tovább.Az se baj,ha nyalja ez nem seb,nem kell fertőtleníteni,de a biztonság kedvéért ha le lett az nem árt semmit.


A többi dolog aggasztóbb.Én értem,hogy csak hozzátok keveredett,de ti döntöttetek úgy,hogy nálatok maradhat.

Akkor érdemes lenne vele foglalkozni egy kicsit,hogy ne kelljen megkötni,és ki lehessen vele mozdulni.Egy kutya sok oldalú partner,és jó társ a mindennapokban,nem csak riasztani tud,ha valaki arra jár :D

2021. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
35%
na kérdező azóta mi változott?
2021. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!