Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyugati kultúrában miért...

A nyugati kultúrában miért nem terjedt el a kutyák húsának hasznosítása?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 14:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ennek egyszerűen hagyománybéli eredete van. Ahol a kutyákat ősidőktől az ember társaként, barátjaként, szolgájaként kezelték, és általában nem éhezett a nép, ott nem ették meg őket. Emellett akadtak sokkal jobb alternatívák is, finomabb és bőségesebb hússal. A szegényebb népeknél egyre ijesztőbb dolgokat esznek, Észak-Kóreában egyes szemtanúk szerint a kannibalizmus is előfordul, és nem rituális okból.
2021. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Valaha még embert is ettek. Igaz, csak az ellenzék embereit. Régi szép idők.
2021. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
"A kutya megsütve egy nagy farhát" ezt az idézetet lopom.
2021. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

Kutya társállat emellett munkára is használják, pl terelés,szánhúzás,állatok őrzése,vadászat. Feladatuk van. Amelyik nem dolgozik az szimplán társ.


Indiában a tehén nem társállat,csupán csak szentállat azért nem eszik a húsát.


De önmagában persze tyúkot is lehetne társállatnak tartani meg akár a malacot is,csak hát eléggé szürreális lenne. Ha tyúkot sétáltatnak az utcán vagy malaccal kirándulnának a Mátrában.


Ázsiában túl sok a kutya,nincs ivartalanítás,szegénység van azért eszik meg a kutyákat.


Egyszerűbb őket megenni,mint malacot,tyúkot,tehenet tartani.


Bár bízom benne betiltják.


Asszem a kutyahúsfesztivált már betiltották.

2021. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kutya alapvetően egy húsevő állat.


Húsevő állatot meg nem szokás fogyasztani, még a természetben is nagyon ritkán fordul elő hogy egy ragadozó állat egy másik ragadozó állatot fogyasszon el!

2021. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A nyugati kultúrát régen átjárta a keresztény kultúra (Ázsiába ez nem terjedt olyan széles körben) és ez utóbbiban bizonyos állatok fogyasztása nem megengedett vagy nem szokás.

Az iszlámban (amely sok mindent átvett a zsidó és keresztény kultúrából)a kutyahús szintén tiltott.

[link]

2021. nov. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

13,igyekeztem egy jó hasonlatot keresni,de szegények tényleg nem többek lesütve egy ritka ronda,és gusztustalan kinézetű,vigyorgó farhátnál.

Mert egyébként őket egyben sütik fejtől a farkuk végéig,legalábbis én anno így láttam.Pont azért (# józan paraszti ésszel élve), mert mint említettem nincs semmi értékelhető hús rajtuk.Ropogós bőr,és csont,a kettő közt nagyon furcsa szagú,rágós,inas hús.


Igen,jártam kint még kb 10 éve gyerekként és láttam,összesen 3 évet töltöttem külföldön.Kóstolni nem kóstoltam,elég gusztustalan a kinézete is.

De azon felül rengeteg értékelhető utcán készülő étel van,amiket megéri megkóstolni,főleg ha valaki szereti a tenger gyümölcseit (is).

Van ott például nagyon népszerű angolna nyárs,na az finom,grillezik pálcikán.


Én azt mondom,hogy mindent meg lehet enni,de nem mindent érdemes,szárazföldi ragadozókat levágni a húsuk miatt pazarlás.A szőrmét megértettem a régi időkben,hiszen akkor még nem volt műszőrme,de mostanra már ez is csak sport és giccs (na meg illegális tevékenység :D).


Csontért és bőrért még fizetni sem érdemes csak hogy elmondhasd, hogy ettél kutyát.Azt érdemes megenni ami erre is való,préda állatot.

Persze ahol túlszaporodás van és még állatvédelem és ehhez hasonló szervezetek sincsenek ott ez a megoldás marad az egyedszámok csökkentésére és (gondolom) ha már meg kell őket ölniük megpróbálnak belőle hasznot is húzni,és megeszik.Nekünk nem etikus,náluk szükséglet.


Isztambulban például hemzsegnek a macskák,idő kérdése hogy ott is valami brutális módon kezdjenek el megszabadulni tőlük.Nem tudnak mit kezdeni a sok macskával,hiszen ott TÉNYLEG majdnem minden kocsi alatt van legalább egy macska.Bandáznak,verekednek,szaporodnak,betegek..

Itt is ez lesz ha senki nem ivartalanit,de ez már más téma,igyekszem nem eltérni,csak magyarázatot próbálok adni,hogy ne mindenki csak "fúj,kínaiak,megeszik szegény buksit".

Ha neked a napi étel adagod kimerül egy tál rizsben akkor te is megeszed azt ami jut.:)

2021. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A kutya ragadozó, állítólag a húsevő állatok húsa nem olyan jó, mint a növényevőké. Ráadásul a kutyákat munkára használták, házőrzés, vadászat, terelés... stb.

A nyugati kultúrában a rovarevés sem honosodott meg, pedig a rovarok nem társállatok.

2021. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
15%
Az intelligenciának semmi köze ahhoz, hogy társállat e vagy sem. A disznó lehet, hogy intelligens, de xarik rád nagy ívből, magyarul nem jó társállat. A kutya érzelmi intelligenciája miatt jó társállat, persze emellett nem is hülye, attól hogy a disznó okosabb.
2021. nov. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze,a hörcsög is az intelligenciája miatt társállat és díszállat különben már megtettük volna..:D 🤦

Ezt nem lehet így megközelíteni,hogy a kutya cuki ezért nem eszem meg a disznó még nem.A disznó is aranyos valakinek,attól még megeszi.Mert az haszon állat.

De! Van már törpe malac is,mert azt is valaki társállatként szerette volna tartani.Vannak díszállatként tartható színes csirkék is,nagyon sok mindennek van társállat formája attól,hogy amúgy haszonállatként háziasítottuk.

De akármilyen szomorú ez valakinek ameddig a hízó disznó azért születik hogy megegyük addig a kutyát ennek a levágott disznónak a felhasználásával fogjuk etetni.

Mert az meg háziállatunk és igazából alkalmatlan arra hogy haszonállat lehessen.

Valakinek segédeszköz (munka kutyák),valakinek lelki-fizikai támasz (terápiás és segítő kutyák),valakinek pedig szimplán családtag.

2021. nov. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!