Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "citrom" vagy tricolor dalmata?

"citrom" vagy tricolor dalmata?

Figyelt kérdés
Külföldi tenyészeteknél láttam leginkább, úgy tudom ezek nem standard színek, így ha ilyen kiskutya születik, ő nem kaphat törzskönyvet?
2021. nov. 18. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Már hogyne kaphatna tk-et! A standard hibás kölyök is kap tk-et, csak további tenyésztésbe nem vonható.
2021. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 értem, köszönöm!
2021. nov. 18. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az FCI állásfoglalása szerint a törzskönyv olyan, mint egy születési anyakönyvi kivonat. Igazolja egy kölyök eredetét.

Aztán a hibásan született kölyköket miként adja a gazdához a tenyésztő, milyen feltételekkel, az már rá van bízva.

A törzskönyv nem jogosítja fel a kutyát tenyésztésre. Majd felnőtten, ha megfelel a tenyésztési szabályoknak, akkor lehet vele is tenyészteni.

2021. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kap törzskönyvet.
2021. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!