Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől lakásba kutyát?

Tenyésztőtől lakásba kutyát?

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy border collie. Nem szeretnék szaporítótól, abszolút nem támogatom őket. Viszont nem kertes házban élünk, hanem egy 2,5 szobás lakásban. Hobbi kutyának szeretném, ivartalanítva is lenne. Szeretünk nagyokat sétálni a városban, erdőben, stb.. De nem tudom, hogy lakásba lenne-e esélyem venni egy bordert.

Véleményetek érdekelne, esetleg tenyésztőtől is.

Köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 18. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel és tőlük érdeklődd meg. Egy 2,5 szobás lakás azért nem kicsi, ha minden nap viszed legalább 2 órát sétálni, tud futkározni és játszol vele eleget, akkor szerintem nem lesz ezzel gond.
2021. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ahol lakom, vannak tenyésztőtől border colliek, és sokat mozognak velük. Teljesen jól elvan a lakásban, amúgy sem kinti tartásra való, szóval kertes házban is be kellene engedni, mert szüksége van a gazdi társaságára. A kérdés inkább az, hogy mit tudnátok neki biztosítani, mit foglalkoznátok vele, mert attól is függ, hogy való-e nektek. Egyértelműen a munkavonal kizárva, ők terelésre valók. Kérdés, hogy akartok-e vele mondjuk valamit sportolni, és ha igen, mit, mert akkor ez alapján kellene tenyésztőt keresni.

Illetve nem tudom, a fajtamentéseket néztétek-e már. Ha nem is onnan hoznátok, de tanulságos lehet, hogy miért kerülnek hozzájuk kutyák. Nekem az egyik ilyen fajtamentéstől van a kutyám, ő utcáról ment be az ideiglenes befogadó udvarába vemhesen, de van olyan, akinél a kutya kamaszkorában jött rá a család, hogy sok nekik ez a fajta gyerekek mellé... stb. Szóval gondoljátok át. Az enyém nem fajtatiszta, csak fajtajellegű, így nem tisztán hordozza a border collie tulajdonságokat sem.

2021. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg ezt az oldalt nézegesd, ő egy panel lakásban élő border collie, ugyanazon a környéken lakunk, így személyesen is ismerem őt és a gazdikat, kiegyensúlyozott kutya:

[link]

2021. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

#4 Vehetnék tőled néhány hüllőt? A tyúkjaimmal szeretném felzabáltatni őket. Eladnád nekem ilyen célból? Végül is nálam van a lóvé, én vagyok a főnök. (szerinted)


Persze, hogy normális tenyésztő sőt, normális állatmentő, aki ingyen adja oda az állatokat, megnézi, hogy kihez kerülnek.


Ha a kérdező tudja biztosítani a fajta jellegének megfelelő életkörülményeket, akkor nem lesz gond. Általában a tenyésztők elég jó emberismerők és elég tapasztaltak ahhoz, hogy kiszűrjék azokat, akik nem gondolják komolyan, nincsenek tisztában a szükségletekkel.

2021. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Show vonalat keress mindenképpen.Más is tart városban bordert,huskyt,ha le van kellőképpen mozgatva semmi baja nem lesz.

De akkor készülj testileg-lelkileg,hogy ez nem lesz egyszerű neked soha.15 évet is megélhet,innentől az utolsó hónapjaiig ő egy aktív kutya lesz.


Ugyan azt fogja mondani,ha tudod vállalni,hogy 15 éven át minden napod az ő fárasztását,lemozgatását is tartalmazza akkor veheted.

2021. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Azon ne aggódj, hogy bentre nem fogsz találni, mert ez elvárás, hogy border collie-t bent tartunk... Amivel meg fog gyűlni a bajod az az, hogy a hazai show állomány inkább medvebocsra emlékeztet, semmint rendes border collie-ra. Borzalmas hogyan csúfították el ezt a fajtát az idők során. Persze, ha neked pont ez tetszik, akkor nem szóltam.
2021. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A border az nem setalgatos kutya. Neki futas kell minden nap orakig….
2021. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
A bordernek összetett fárasztás kell, aminek része a futás, a sétálgatás, a feladatozás, és ami leköti a figyelmét. Lara például (a fenti linken) a frizbit szereti nagyon, mentettek közül ismerek olyat, akit az agility köt le, van, aki a dog dancingben jó. Csak a futás a bordernek akkor sem megfelelő, ha a nap 24 órájában fut, de megfelelő összetételű fizikai és agyi fárasztás kombinációjával nincs velük gond akkor sem, ha a gazdi teljes munkaidőben dolgozik.
2021. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!