Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kistestű kutyát...

Milyen fajta kistestű kutyát lehet tartani egy társasházban?

Figyelt kérdés
Ami nem horkol nem nyáladziok meg ilyenek??xDDD
2010. szept. 4. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem sok minden. Kicsikét több infó kéne. Lehet tartani Jack Russel Terrier-t is társasházban, de ha nem nagyon szeretsz mozogni meg nincs időd lemozhatni a kutyád akkor inkább valami lustább fajtát ajánlanék. Mondjuk palotapincsit. Nem nyáladzik és nem is horkol a legtöbb. Bár azért néha szokásuk, de nem olyan vészes mint pl egy francia bulldognak vagy egy mopsznak. Mert nem annyira nyomott a pofija és hát elég lusták is nincs szüksége annyi mozgásra.
2010. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

cavalier kink charles spaniel - nem horkol,nem nyálzik.

jorksír terier - pici,aranyos,nem hordol,sok a gond a szorivel.

maltai selyemkutya-aranyos,fésulni kell

sheltie-nagyon aranyos,olyan mint egy pici lessie.

törpespicc-cuki kis szorgombolyag

shih-tzu--hoszu a szore fésulni kell

2010. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát meg az is legyen a fő hogy ne betegeskedjen és könnyen szobatisztaságra legyen szoktatható!
2010. szept. 4. 22:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tacskó! Okos kutya (nagymamámé lement magától sétálni xD) és aranyos, főleg kölyöknek... :D Kicsi, csendes, nem szőröz és annyira nem hiperaktív, igazi panelkutya.

[link] nekem kell egy ilyen... csak albérletben nem lehet. :(

2010. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Plaga ***** válasza:
65%
PLÜS!
2010. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is plüss kutya. Nem úgy nézel ki, mint aki értene a kutyákhoz...
2010. szept. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is plüsskutya. Előbb TE nézz utána milyen fajta legyen, mert mi nem ismerünk téged és a környezeted. A kutya-tar.hu -n föntvannak az összes fajták, leírás róla, kép róla, stb.


Olyan hogy ne betegeskedjen, könnyen legyen szobatiszta az nem fajtától függ. Hány éves vagy? Mert nem nagyon tűnsz felelősségteljesnek.


Nem abból kell kiindulni, amiket írtál.

Hanem hogy mennyi a mozgásigénye, mekkora az udvar (ha van udvar) mennyit időt töltene egyedül, van-e kisgyerek a házba (pár kistestű kutya kifejezetten utálja a babákat) mennyire legyen energikus a kutya, mennyit akarsz költeni az etetésére, hosszú vagy rövidszőrű legyen amit tudsz is ápolni RENDSZERESEN, milyen típusút szeretnél, vagyis öleb, lusta vagy éber kutyust, egy gazdás legyen-e, stb.stb.


Én társasházban lakok emeleten, és keverék kutyám van, aki szokott horkolni, de ez lesz a legkisebb gondod majd mikor nevelni is kell. Úgyhogy ne ilyen tulajdonságokra összpontosíts.


Először is:

[link]


Utána meg keresgélj:

[link]


vagy egyszerűen menj el menhelyre. ott is sok kistestű (igaz nem fajtatiszta) kutyus vár gazdikat.

2010. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a menhelyre!De egyik ismerősömnek onnan volt kutyája és hát nem evett rendes kutyakaját és nem lehetet rászoktatni mindig külön kellet neki főzni!
2010. szept. 5. 11:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát talán a csivava jöhetne szóba.A bichon bolognese,bichon havanese,bichon frise inkább kertes házba való.
2010. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, "kicsit" túlkategorizálod a kutyákat. A menhelyi kutyáknak külön főzni kell, a másik típusú kutya nyáladzik, a harmadik horkol stb. stb. Ez nem így megy. Vagy azt gondoltad, hogy minden csivava csak a Royal Canin tápot eszi meg, a németjuhászok meg csak házi kosztot? Minden kutya más, függetlenül attól, hogy azonos fajtájúak. Ha ezeket nem tudod elfogadni, addig ne akarj kutyát. És ha nem olyan lesz, mint amire számítasz, kidobod?

Neked nem való kutya. Legalábbis egyelőre biztos nem.

2010. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!