Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kóbor kutya önkormányzat?

Kóbor kutya önkormányzat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma átutazóban voltam vidéken, amikor az egyik településtől kb 2 km-re az egyik pihenőben találtam egy ott hagyott félő,de egészséges kutyát.

Senkit és semmit nem ismertem a környéken, csak árut szállítottam és átutazóban voltam, így az interneten keresgéltem.

Felhívtam egy közeli ( a faluban nem volt elérhetőség) egyesületet, akik a falu önkormányzatához irányítottak, azon belül is a jegyzőhöz.

Elmondtam a jegyzőnek,hogy merre láttam a kutyát ( én nem tudtam sem magammal vinni,sem sokáig ott maradni) és azt válaszolta, hogy kiküldi érte a kollégáját és befogják.

Munka után gondoltam bele...ugye jó helyre került a kutya? Direkt azért hívtam előszőr az egyesületet,hogy segítsenek,fogadják be.

De az önkormányzat hová viszi? Mi lesz a lakott területen kívül talált kutyákkal? Ugye olyan helyre, menhelyre kerül, ahol befogadják és tovább élhet, akár találnak neki gazdát,akár nem ??

Köszönöm a segítséget!


2021. nov. 23. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha érte mentek akkor ebrendèszeti telepre kerül. De igazából, ha a mi önkormányzatunk lenne, biztos nem menne érte. :( de kedvesen azt mondanàk, hogy persze, megkeressük
2021. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk - kisváros - elviszik őket először a sintértelepre (ne, ne ijedj meg!!) -, ott megfigyelés alatt tartják, és onnan mennek a menhelyre. Az a szerencse a mi városkánkban, hogy van állatmenhely, egy nagyon agilis vezetővel. Onnan aztán megpróbálják kiközvetíteni őket gazdihoz, de ha nem sikerül, úgy maradhatnak ott életük végéig :)

Ja, és tök rendes dolog volt ez tőled :)

2021. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mi az az ebrendészeti telep?


Én 1 órával a telefonbeszélgetés után arra mentem visszafelé és nem találtam már ott. Bízon benne, hogy azért, mert elvitték, nem pedig ő ment el onnan. Ameddig ott voltam, végig azon a helyen maradt, nem ment sehová.


És ha ebben a kis faluban nincsen ilyen otthon, csak menhely, akkor mi a folyamat? Lehet, hogy elvitettem elaltatni???

De ez meg nem lenne logikus, nem lakott területen volt a kutya, ergó minek fognának be egy erdőben üldögélő kutyát azért, hogy bevigyék elaltatni, nem??

Holnap reggel felhívom az önkormányzatot, hogy mi a fene történt..


Köszönöm a válaszokat! Köszi, remélem, hogy jól cselekedtem és nem éppen ezzel ártottam..

2021. nov. 23. 20:08
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Az ebrendészeti telep maga a sintértelep. Ha a faluban nincs is, a környéken biztosan van, ha másutt nem, a megyeszékhelyen biztosan.

Ha nem viszik el, úgy szegény hamarosan megfagyott volna, így kapott egy esélyt az életre.

Igen, hívd fel őket.

2021. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyepinek kötelessége befogni a kóbor kutyákat, a menhelyek onnan szokták kihozni. Először egyébként megfigyelés alatt tartják, illetve az eredeti gazdi jelentkezését várják (lehet, hogy valaki keresi, várja haza, de akár felelősségrevonás is várhat a gazdira, hogy mit keresett a kutya az utcán gazdátlanul), ha nem jelentkezik határidőn belül, akkor örökbe fogadható.
2021. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor jót jelent,hogy kijöttek érte a falun kívülre,nem?

Ezek szerint egy biztos, bekerül egy menhelyre, ahol örökbe fogadhatják, vagy valahová, de rendben lesz?

2021. nov. 23. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen beállítottságú emberek dolgoznak a telepen, bár már a legtöbb helyen a menhelyek látják el az ebrendész feladatokat.


Van olyan hely, ahol csak gyűjtik a kutyákat, nem igazán hirdetik őket nyílvános platformokon és ha túl sok lesz, altatnak.


Minden állatvédő szervezet nagyon túlterhelt, ha segíteni akarsz egy kóbor kutyán sokszor sajnos nem elég pár telefonhívás, mert nincs hely és az egyedüli segítség, ha kezedbe veszed az ügyet és hazaviszed.

2021. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget!!! Holnap felhívom őket.
2021. nov. 23. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyepmesteri telepen két hétig megfigyelik a kutyát, majd örökbe fogadható lesz, közben kirakják, hátha a gazdája felismeri, ha megszökött. A gyepmesteriről közvetlenül el lehet vinni a kutyát, de menhelyek is járnak oda. Budapesten nem altatnak a gyepmesterin helyhiány miatt, de nem tudom, hogy más telepeken mi a szokás.
2021. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap felhívtam az önkormányzatot! Egy idegen nő vette fel, nem az akivel korábban beszéltem. Mondta nekem, hogy igen, hoztak be tegnap egy kutyát, így és úgy nézett ki.... Ő volt az!!!!

Megkérdeztem, hogy mi lett vele. Mondta, hogy nyugodjak meg, mert jó helyre került, szerződésben van a településük egy állatvédő társasággal, hozzájuk került. Szóval happy end lett szerencsére!


Köszönöm nektek a válaszokat és a segítséget!

2021. nov. 25. 18:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!