Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Segítség, mi a tennivaló...

Sos! Segítség, mi a tennivaló ilyenkor? (Bolhák)

Figyelt kérdés

Tehát van egy szálkásszőrű tacsink és egy benti cicánk.

A cica 3 éves, a tacsi 7 hónapos, ő az első kutyank.

Cica benticica, soha nem volt bolha gondunk vele, így semmi tapasztalatunk az ügyben.

Az a helyzet, hogy valahogy megbolhásodtunk, most, hogy eszbekaptunk, már az egész lakásban találunk bolhákat, mindkét állat elég sokat vakarózik, és bizony en is tele vagyok bolhacsipésekkel, főleg a lábszáraimon, hasamon.

Mi a tehendő ilyenkor, hogy tudunk újra bolhamentesek lenni?

Én sqjnos elég sokat dolgoztam mostanában, nem figyeltem, a gyerekek pedig nem szóltak, hogy vakaróznak az állatok, csak most vettem észre, mikor már őkis és én is szinte folyamatosan vakarózunk.



2021. nov. 23. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Vidd el őket állatorvoshoz. Az èn kutyámnak elkezdett foltokban hullani a szőre a bolháktól,a doki adott valami szurit amitől gyorsan elmúlt.
2021. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konkrét tanácsokkal nem tzdok sefítebi, csaj azt tudom megírni, hogy en mit tennék. Először is a két bundást venném kezelésbe és zárnám el. Nagyon sok szer, sampon van már. Ezután jön a lakás: porszívózás,nosás, lehet, hogy a szőnyegeket célszerű lenne tisztítóba vinni. Fertőtlenítenék mindent. Biztos akadnak aerosolok, ami az otthon bolhátlanítására jó.
2021. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, elütésekért
2021. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Állatorvos
2021. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatokat le kell kezelni bolha ellen. Ezt minden hónapban meg kell tenni, ez az alap felelősségvállaláshoz tartozik. Mit kapnak kullancs, bolha ellen?

A lakást bolha ellen ki kell fertőtleníteni. Erre vannak szerek. A textíliákat, sarkokat napi szinten be kell fújni, amit lehet ki kell mosni. 2 hét alatt el kell tűnnie ennek.

2021. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állatoknak tablettás bolha elleni szert ajánlanék (Bravecto mondjuk ez 3 hónapra megoldja a gondot).


A hosszabb probléma a lakás. Minden textíliát (amit csak lehet, az állatok fekhelyeit és a ti ágyneműiteket is) magas hőfokon kell kimosni fertőtlenítővel (Sanitol mosószeradalék pl, az nem károsítja az anyagot).

Kell egy nagyon alapos porszívózás, majd az összes bútort áttörölni és alaposan felmosni (Insecticid 2000 vagy Neostomosan). A felmosást legalább 1 hónapig az irtószerrel kell megtenni.


Ha elég alaposan sikerült a takarítás, kb 1 hónap alatt meg lehet szabadulni a kis rohadékoktól.

És innentől jobban figyelni a megelőzésre :D

2021. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fressnapf-ban van egy szuper szer amire emberekre nem káros sem az állatokra,(ha segítséget kérsz biztos segítenek, nagy flakonos spray) mindent amivel érintkeztek lefújni az állatokat bolhátalanítani és az ágyat jatekkokat magas hőfokon kis mosni .illetve az ágyneműt stbstb. Így meg szabadulsz tőle
2021. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint nincs vedekezve.


Elso korben vegyetek rajuk nyakorvet, cseppet tabletat. Allatpatikaban segítenek.


Aztan lakast nagyon alaposan felkell porszivozni, kanapet is. Parnakat, szonyegeket, fekhelyek, pluss jatekok. Mindent kimosni. Majd felmosni alaposan.


Erdemes 3 napig a porszivozas alapos felmosast megcsinalni.


Aztan 14 nap mulva(ekkor kelnek ki a petek)

Ujabb nagy takaritas, mosasok, porszivozas, felmosas 3 napig.


Allatokat fereghajtozni kell, amit 2 het mulva ismetelni a biztonsag kedveert mivrl a bolhakkal egyutt fergesseg is jar.



Innentol kezdve pedig bolha kullancs ellen vedekezni kell!


Cicara is kell.


Hiaba benti.

Kutya beviheti.

2021. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Komoly a dolog, lépjetek minél előbb.


Fürdetni az állatokat 2x-2x megfelelő samponnal. Ha megszáradtak, mehet a frontline. Nem ártana a biztonság kedvéért dokihoz is elmenni EZEK UTÁN, aki tud majd féreghajtót adni.


Fontos, hogy ezután mindig legyen valamilyen védekezési mód használva élősködők ellen. Akár nyakörv, akár frontline. Én frontline-ozom 3 havonta a kutyámat, így kényelmes.


A lakást ahogy az előttem lévő írta, naponta megismételve porszívózni, felmosni nagyon alaposan, több napon keresztül.


Zállatorvos youtube csatornát ajánlom, csekkold a bolhás videóit ;)

2021. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!