Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák meg érzik amikor...

A kutyák meg érzik amikor szomorúak vagyunk?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de kérlek nézzétek el nekem , nincs kutyám és soha nem is volt így nincs tapasztalatom ebben a témában. A lényeg ami miatt feltettem a kérdést az az hogy 3 napja eltörtem a lábamat egy kutya futtatóban , a testvéremet kísértem el kutyát sétáltatni , el estem és nagyon fájt a lábam. Amíg kijöttek a mentők és várakoztunk 3 kutya is oda jött hozzám , sírtam is és eléggé depis lettem mert tudtam hogy egy darabig ez biztosan gipsz lesz... a kutyák nyalogatták a fájós lábamat és az arcomat is , mintha megérezték volna a bajt , valóban vagy csak én képzeltem bele ezt?

2021. nov. 26. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem képzelted be. A kutya minden érzelmet felfog. Megérzi a szomorúságot, de a boldogságot is.
2021. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megérzik!
2021. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Tudták, hogy szomorú vagy és fájdalmaid vannak, próbáltak segíteni.
2021. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem megérzi, hanem érti, felfogja hogy érzed magad (ahogy te sem érzed ha valaki szomorú a környezetből, hanem tudod)
2021. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megérzi.
2021. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya totalisan ra van hangolva a gazdajara ... nem csak a hangulati dolgokra, de az egeszsegi allapotra is figyel - sokkal hamarabb jelzi ha valami gond van, mint a gazdi orvoshoz fordulna, csak sokan nem is veszik eszre, hogy a kutya elore szolt ...
2021. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen megérzi. De kémiai és fizikai jelek, metakommunikáció alapján. Minden idegállapotban más szagokat bocsátunk ki. Ezek az emberi érzékelés számára általában nem detektálhatóak, de a kutya a kifinomult szaglásával, ösztönösen és tanult - tapasztalati alapon - meg tudja állapítani, milyen hangulatunk van, milyen szándékkal közelítünk felé. (Pl. sírásnál jelentkező könny szaga, a piás ember szaga, mozgása) Ezenkívül ott van a testbeszédünk, melyet szintén érzékelnek az állatok. Magabiztos mozgás, bizonytalan mozdulatok, stb.stb. Ezek összességét értékelik a kutyák (is) és méretüktől, habitusuktól, védekező képességük mértékétől (rossz szándékú ember közelsége) függően reagálnak.
2021. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy (meg érzik) helyett megérzik ;)
2021. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!