Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű mini kutyust hányhete...

Kistestű mini kutyust hányhetes korától kezdtétek fürdetni,ill.tanítani dolgokra?

Figyelt kérdés
2021. dec. 2. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanítani onnantól, hogy megérkezik az új gazdihoz. A fürdetéssel kapcsolatban a tenyésztőt érdemes megkérdezni, de ilyen hideg téli időben semmilyen kölyköt nem fürdetnék, csak ha nagyon-nagyon-nagyon-nagyon muszáj (pl. mondjuk belehempergett valami kakiba vagy hasonló).
2021. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani első naptól kezdve, de 3-4 hónapos koráig inkább csak a tiltást tanítottam, ha olyat csinált, csak idősebb korában kezdtünk mi jobban tanulni.

Tenyésztő is már kozmetikázva adja a kutyát, és mivel mini gondolok benti kutya, szóval meg lehet szerintem fürdetni, a lakásban nem fog megfázni, és gondolom meg is lesz szárítva. De a fürdetést alapból nem szerencséd túlzásba vinni, én akkor szoktam ha valamiért nagyon koszos, emellett amikor kozmetikába megy, ott megfürdetik.

2021. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen mini kutyus? Az milyen?

Már első naptól tanítottuk, hiszen tudniillik ilyenkor a legfogékonyabbak

2021. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szereti a simogatást,ha fáradt.

Más esetben ha hozzá érünk,vagy elhaladunk mellette próbál megharapni minket.

Ha engedjük rászokhat?


Plüss állatot mozgatom akkor harapja,láthatóan jól érzi magát.

De harapdáláson kívűl másra még nem vevő.

9 hetes.

2021. dec. 2. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Azt lehet tudni, hogy milyen fajta / keverék?


Közel ugyanaz a szoftver fut benne, mint a nagyobb kutyusokban. Ugyanúgy el lehet kezdeni tanítani akár rögtön érkezése után is, mint a nagyobb kutyusokat.


Amit figyelembe kell venni, hogy 9 hetes, szóval még csecsemő. Tehát baba adagokban kell tanítani, gyakran, keveset, mert még nem várható el tőle, hogy sokáig koncentráljon. Továbbá igazodni kell a gyakorlásban a természetes alvásritmusához is.


A másik, amire figyelni kell, hogy KUTYÁD van, tehát:

- nem tud magyarul

- nem várhatod el, hogy sakkozzon veletek

- mindent a szájával fedez fel.


"Más esetben ha hozzá érünk,vagy elhaladunk mellette próbál megharapni minket."

Szerintem itt annyi történik, hogy Fifike kiskutya módjára próbál játszani, barátkozni veletek, mert soha nem tanult mást. (Ha van valami fajtajelleg, amit hoz, akkor az is beleszólhat, pl. sokan lepődnek meg, hogy a terelőkutya terel, durva mi?)

"Ha engedjük rászokhat?"

Magától nem fog rájönni, hogy nem szeretnétek, hogy harapdáljon benneteket.


Ha Fifikének tanítok egy tiltószót, akkor meg tud neki magyarázni, hogy ne támadja a lábatokat. Birka türelemmel és rengeteg jutalomfalattal.

Ha Fifikének megtanítjátok, hogy kell tárgyak, pl. labda, frizbi, zsákmányjáték segítségével játszani az emberrel, akkor kevésbé fogja támadni a lábatokat, mert van lehetősége máshogyan játszani veletek, esetleg kergetni, elkapni dolgokat, ha ez mozgatja a viselkedést.

Ha Fifikét elkezditek megfelelően(!) tanítani, akkor könnyebben értitek egymást, alakul közöttetek bizalmi kötődés. Jelenleg picit ilyen Maugli szinten van a kutyus.

Érhető ez így?


Mivel alapvető hiányosságaid vannak én nagyon javaslom, hogy keressetek egy szuper kutyaovit a környéken és oltási program végeztével járjatok el. A kicsi kutyákat könnyű rosszul szeretni, egy jó kutyaovi nemcsak az alap tanításban, megértésben segít, hanem a szocializálásában, tehát más kutyusok és a világ megismerésében is.


De ezeknek a dolgoknak jóval a kutyus érkezése előtt kellett volna utánanézni.

2021. dec. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!