Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegebbek a kutyáink, vagy...

Betegebbek a kutyáink, vagy az egész csak üzlet ?

Figyelt kérdés
Mindenféle dolgot olvasok, hogy ezt ne etesd a kutyáddal, meg azt ne etesd, mert ez és ez lesz..... Emlékszem még a 45 évvel ezelőtti családi kutyára, akkor 8 éves voltam. Tacskó Foxi jellegű keverék kutya 17 évet élt úgy, hogy egyetlen egyszer sem volt beteg. Azt ette, amit a család evett. Szó nem volt még akkoriban mindenféle tápról. Most meg mást sem látok , minthogy ölik egymást a kommentekben, hogy csak az "X" száraztáp jó, míg a másik meg egy másikra esküszik. Mostanában sokszor látom egy száraztáp forgalmazó hirdetését, hogy leírja, hogy miért az ő tápja a legjobb. Miközben egy kutya fogászati szakember meg azt mondja, hogy mióta a száraz tápok elterjedtek, azóta jelentősen megszaporodott a fogászati ellátásra szoruló kutyák száma. Érthető. Ha az ember egész életében koptató hatású anyagokat enne, akkor a mi fogaink is jobban romlanának. Én egy héten 1-szer adok neki szárazat. Aztán abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy belelátok egy kutyakajákat gyártó cég ügyeibe, technológiájába. Vegyes anyagokból dolgoznak. Ami nagyon meglepett, hogy ha belsőségekből készült húslisztet vásárolnak, abban szárított, porított formában benne vannak az elhullott állatok minden belső szerve, a belek és azok tartalma is. Csak hogy világos legyen: az állat ürüléke. Előtte az iparban hasznos dolgokat kivonják az állati tetemekből, zsírokat a szépség ipar számára, meg tudom is én mi mindent. Elmondták, de csak kapkodtam a fejem, hogy mennyire lecsupaszítják az anyagot, mire eljut az állat eledel gyártókhoz. Aztán majd felturbózzák csalánnal, meg minden vacakkal. Teljesen ledöbbentem, hogy mik vannak. Illatanyagokkal, hogy az emberi orr kedvesnek találja, miközben a kutya a büdösebb , élesztősebb dolgokat kedveli. A forma kialakításakor pedig nincs semmiféle vizsgálat, hogy ez aztán tisztítja majd a kutyák fogát. Semmi, én gyártom hozzá a különböző formájú csillag alakzatokat és csak az a lényeg, hogy az adott zacskóba hány darabnak kell elférnie, hogy pontosan kijöjjön a csomag súly. Meg, hogy a felvásárlónak éppen milyen napja van. Lerajzol egy formát és aszerint kell gyártani, majd a marketingben hozzá hazudják, hogy az a forma éppen miért jó a kutyának. Ha tudnák a kutya tulajdonosok, hogy sok neves cég tápja LÉNYEGESEN gyengébb minőségű, mint némely "olcsó" szar, akkor elsírnák magukat. Arra jutottam, hogy ugyanúgy fogok adni a mostani kutyámnak a saját ételeimből mint, ahogy évtizedekkel előtte a Tacsi mix-nek.

2021. dec. 4. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Semmi bajuk nem lesz a házi maradéktól, csak a SOK mai tápdíler, meg a kilóra megvett állatorvosaik, bemosták a NAGYSZUPERGAZDIK agyába, hogy, csak is az X táp a jó, mert az Y túl sós, a W meg túl vizes, a házi koszt meg MÉREG, és te is meghalol, ha azt eszed.
2021. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A mi kutyánk 18 évet élt. Fogalma se volt arról mi a száraztáp vagy a pedigree luxi ilyen-olyan nedves eledel.
2021. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Soha nem gondoltam volna, hogy a kutya azért szereti a cipőket rágcsálni, mert a lábszag, amit átvesz a cipő, a kutya orrának az egyik legkedvesebb szag. Magyarán lábszagúnak kellene lennie a kutya kajának (mondja a szakember) Nem tudod leszoktatni a kutyát a cipőlopásról ? Hordj pamut zoknit és minden nap moss lábat. De nem csak úgy átfutok a zuhany alatt, hanem sika-mika a lábujjak között is. :)
2021. dec. 4. 17:56
 4/9 anonim válasza:
71%
A mi kutyánk is 17-18 évesen halt meg tavaly januárban, és egesz életében nem evett tápot,hisz nálunk amúgysem divat, csak a tehetősebbek vesznek.
2021. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kedvencem egyébként az , amikor a nedves kutyaszalámit azért nem veszi, mert a fele víz. Igaz. Viszont a száraztáphoz meg sok vizet kell, hogy igyon a kutya. Aztán mikor egyszer mondtam a nyers hússal etető gazdinak, hogy a hús több, mint 70 százaléka víz, akkor elgondolkodott rajta. A víz mennyiséget vagy így vagy úgy felveszi a kutya, mert kell az emésztéshez. Az ember mit is eszik szívesebben ? Nagyon friss kenyeret, vagy a kőkeményre száradt kenyeret ? Szerintem a kutya sincs oda azért, hogy állandóan a fog ínyét csesztesse az a sok száraz anyag.
2021. dec. 4. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
A nyerskosztos kutyák-cicák nem is isznak közel sem annyit, mint a tápos társaik. Meg a végtermék is kb. harmada, mert hasznosul, kevesebb a salakanyag.
2021. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha én maradékot adnék a kutyáimnak szétfosnák magukat az 100%. Nálunk eleve nincs annyi maradék, szóval csivavát se tudnék jól lakatni. Keveset főzünk,mind megesszük ritkán dobunk ki ételt.


Mellesleg nézzünk meg egy jó minőségű táppal etet vagy akár nyerses kutya székletetét meg nézzük meg a házi kosztosét.


Házi kosztosé tuti brutál sok mennyiségű lesz. Nagyszüleim kutyái régen és nagybátyám kutyái is csak maradékot ettek/esznek. Akkorát kakálnak mint egy ló.Látom!! Büdös kutyaszaguk van, a kipárolgásuk is. Míg táppal etet ugyan olyan fajta kutyánál nincs ilyen szag.

Nagyszüleimnél pedig egy kutya élt 17 évet a többi 8-10 évesen elpusztult.Szóval ez a régen bezzeg sokáig éltek a kutyák. Persze vannak matuzsálemek,de azért nem minden kutya él eddig.


Házi kosztban nincsnenek a kutya számára megfelelő vitaminok.


Én kipróbáltam a Petchefes főzőtt kaját a kutyámnál és sajnos bazi sokat kakál és marha büdös. Állagra sem jó. Szóval nem úgy hasznosítja ahogy kéne.


Táptól napi 2x kakál egy kisebb csíkot. Jobb kondiban is van.



Szerintem amúgy meg mindenki úgy etet ahogy akar.


Előző kutyám tápos volt,nála próbáltuk a maradékot míg fiatal volt,meg főzni is, de mindig vissza tértünk a tápra,mert fosás meg bélgyulladás lett a vége.


Szóval tápoztam vele élete végéig 16,5 évet élt.

2021. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye meg van, hogy az embereknél is megsokszorozódott az utóbbi 20-30 évben a daganat? Ugyan így az elmúlt 10-15 évben (a tápok, konzervek, kutyaszalámik, előre készített ételek, bolti húsok stb miatt) a kutyáknál is. Igen, az étel miatt és minden rákkeltő cikk miatt. Ha maguknak fognák a szarvast és a vadlazacot, ha városba be sem tennék a lábukat, nem lenne ennyi betegség.
2021. dec. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

A Petcheffel szerintem az a baj, hogy túl sok benne a gabona. 20% csak a hústartalom és ez nem megfelelő arány a kutyáknak. Én inkább a Barf etetést fogom kipróbálni, bár amúgy a mostani étrendje mellett is egészséges a széklete, prémium száraztápot kap és Real Nature alutasakost, ami 95% hús.


Kérdező, igen, ez az egész hiszti a kutyák etetése körül csak arról szól, hogy az emberek jólétükben nem tudnak mi mással foglalkozni.

2021. dec. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!