Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Duzzadt emlő kutyánál?

Duzzadt emlő kutyánál?

Figyelt kérdés

10 éves nőstény keverék kutyámnál az egyik (de tényleg csak az egyik) emlőjének az udvara meg van nagyobbodva, illetve kisebesítette a bimbót.

Csomót nem érzek. Mi lehet ez?


2021. dec. 5. 12:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem szoptat, nem voltak kölykei. Ivartalanítva nincs.
2021. dec. 5. 12:29
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Adtok neki fogamzásgátlót, vagy hogy hívják ezt kutyáknál?
2021. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem adunk
2021. dec. 5. 12:39
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Most nézem, 10 éves. Szerintem nézesd meg dokival, nehogy tumor legyen.
2021. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Vagy álvemhesség, vagy daganat. Miért nincs ivartalanítva? Komolyan, miért nem lehet megvédeni az ilyen betegségektől a kutyát?
2021. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Álvemhesség? Emlőgyulladás? Egyéb..? Mindenesetre az első kettő sokkal gyakrabban fordul elő idősebb ivaros kutyáknál. Orvoshoz mielőbb.
2021. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én meg azt mondom holnap állatorvos. Minél hamarabb. Az én kutyusom szept 15-én lett elaltatva, emlődaganat miatt, és 3 héttel előtte észleltem a dolgot, enyhe emlő duzzanattal. Azt hittem, nem komoly, hamar elterjedt. Soha, de soha nem szabad elkövetni azt a hibát, amit én. Kérj citológiai vizsgálatot.
2021. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal állatorvos!! Lehet daganat, vagy állvemhesség. Jobb lenne ivartalanítani! (Állatorvostan hallgató)
2021. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Állatorvostan hallgató nélkül is elhisszük hogy jobb lenne,nem kell mindig mindenkinek alá támasztania a mondandóját azzal,hogy állatorvos/kutyakozmetikus/kutya tréner meg ilyenek..ettől nem hihetőbb vagy nyomatékosabb lesz a mondandója senkinek,hanem nemes egyszerűséggel röhelyes.Aki hasznosat mond azt bármilyen "szak" megnevezése nélkül fel fogják pontozni,sok itt a hozzá értő kutyás.:D


Minden esetre attól tartok,hogy emlő daganat lesz,nekem akkor duzzadt így fel a kutya emlője,elég kemény és hosszú út vezetett a gyógyulásig, szinte azonnal az első "mi ez a kutyán doki?" kérdéstől kezdődött is a verseny az idővel.Van kutyáknak is kemo meg minden,műtét után is nyomtuk bele a gyógyszereket és hordtuk vissza kontrollra folyamatosan.Bár nem hiszem,hogy már segít az ivartalanítás legfeljebb ha túl van a kezeléseken,nekem eleve ivartalan volt évek óta a kutya amikor ezt a betegséget felfedeztük rajta.Ha már kijött akkor innentől már nem a teljes kipakolás fog segíteni rajta,hanem rengeteg pénz,gyógyszerek és egy jó orvos aki remélhetőleg látott már műtő asztalt egy ivartalanítástól komolyabb beavatkozásra is..

Minden esetre hátha nem komoly a dolog,drukkolok nektek.

2021. dec. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Kedves" 9-es . Szerintem semmi rosszat nem csináltam, hogy oda írtam. Én is örülnék, hogy valaki olyan ír aki tényleg ért is hozzá. (Állatorvostan hallgató. Hogy örüljél😊)
2021. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!