Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szürkehályog lehet a...

Ez szürkehályog lehet a kutyám szemén?

Figyelt kérdés

12 éves a kutyám. Utóbbi időben észrevettem ezt a furcsa szürkés színt a szemében. Szerintetek is szürkehályog?

[link]



2021. dec. 5. 23:35
A kérdező szavazást indított:
Igen az.
Talán
Nem
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Vidd el állatorvoshoz.
2021. dec. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos nem az,akkor lehetne segíteni rajta,de már nem nagyon,a kutyus egyre rosszabbul lát,azért szürkül a szeme.Hamarosan el fogja veszíteni a szeme világát.Már most se hiszem,hogy túl jól lát,és ez ellen tenni sem lehet sok mindent.

De persze azért orvoshoz el lehet vinni,hátha mégis tud valamit javasolni hogy lassuljon a folyamat.


A mi kutyánk is amikor öregedett így kifakult a szeme kb egy fél év alatt teljesen,a doki mondta hogy ez akármilyen szomorú egy vele járója a kutya öregedésének.

A nagyobb testűek jellemzően ízületi problémákat,a kisebb testűek szemet és fület (vakságot és süketséget) érintő problémákat kapnak.

Ha dokinál jártok a fülét sem árt megnézetni,mert lehet hogy a hallása is romlik már :/

2021. dec. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De pont az hogy ugyanúgy viselkedik mint eddig. Látni lát rendesen,hisz sokszor jön utánam, nem megy neki semminek sem.
2021. dec. 5. 23:56
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem fog neki menni semminek,és még nem is vak,pont ezt mondtam ha figyelmesen elolvastad amit írtam.Homályosan láthat most a szemét tekintve.Alakokat,fényeket,ilyesmiket.:D

Amikor teljesen vak lesz sem fog semminek neki menni,hiszen ott él veletek,kb tudja mi hol van és orra is van amivel tájékozódhat.

Az a kutya amelyik teljesen megvakul teljesen szürke szemeket kap.Hasonlít a szürke hályogra valóban,de ez nem az.

Az alapvetően is egy szemén alakul ki többnyire csak a hályog,nem egyszerre mind a kettőn.


[link]


Egészen ennyire ki tud fakulni,na ez a kutya már nem lát.

Az enyém is hasonlóképpen nézett ki,egyre szürkébb volt ameddig teljesen ki nem fakult :(

De nem volt baj a sétánál sem,pillanatok alatt alkalmazkodott.

2021. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elviszem dokihoz, fizetés után. Csak kíváncsi voltam hogy mi lehet ez.
2021. dec. 6. 00:19
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha ugyan az mint nálunk akkor szerencsére semmi komoly,csak sajnos az öregedés egy elég kiszámíthatatlan dolog,hoz magával mindenféle kellemetlenséget.:(

De a kutyának nem fáj szerencsére,ők sokkal gyorsabban túl lépnek mindenen és pikk-pakk alkalmazkodnak a legnehezebb helyzetekhez is.Irigylésre méltó a pozitív hozzá állásuk mindenhez. :)

2021. dec. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. dec. 6. 00:36
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez az öregedés természetes jele kutyáknál a szem homályozodása. De azért nem árt, ha állatorvos is látja.
2021. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azóta se járt orvosnál,hogy így kiemelted ezt most? Mire vársz,miért nem emelted még meg magad az ügy érdekében,jobb lesz ha tényleg megvakul vagy súlyosabb lesz? 🙄

5 munkanap is eltelt mióta ez a kérdés felmerült benned,a hétvégi árak magasabbak az állatorvosnál (pontosabban csak sürgősségi van),hétfőig 3 napot várni meg hülyeség,ki tudja mi baja van..


Szerinted egy kép alapján mi amúgy is meg tudjuk pontosan mondani és az úgy is van? Vagy mit is segít az ha jól tippelünk hogy tényleg az-e vagy sem? 🤨

Kezelni így is úgy is orvos fogja,és ő is még egyszer megállapítja hogy az-e vagy sem.

2021. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Gondoltam adok helyzetjeletést hogyha valaki kíváncsi rá.

Ma voltam dokinál a kutyával és tényleg szürkehályog. Kapott rá krémet és cseppeket is. 2 hétig kell adnom neki utána kell mennünk vissza kontrollra. Viszont mondták hogy ne nagyon reménykedjek hogy nem vadul meg,mivel öreg kutya. Ha most eltűnik neki,újra előjöhet később.

2021. dec. 14. 23:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!