Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan a kutyád jelleme, mint...

Olyan a kutyád jelleme, mint amilyennek a fajtája alapján gondoltad, hogy lesz?

Figyelt kérdés
Milyen volt kölyökkorában a viselkedése és milyen lett felnőttként? Úgy érzed, hogy sokat tettél ezért a megfelelő neveléssel?

2021. dec. 8. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A kutya "hasonul" a gazdájához sok mindenben.
2021. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Labradorom van, és ő pont az a tipikus labrador sztereotípia megtestesítője. Imádja a vizet kicsi korától kezdve, rengeteget hordom úszni. Szuper barátságos emberekkel, más állatokkal. Viszont irtózatosan nagy az étvágya, hízékony, és oda kell figyelnem rendesen, hogy ne hízzon el, sajnos akármit képes megenni, és nagyon könnyü lekenyerezni.

Szerintem a nevelésem nagyban hozzájárult, hogy ilyen barátságos kutya legyen, illetve én szoktattam hozzá a vízhez is kölyökkorától kezdve.

2021. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Termeszetesen az en kutyam sem tokeletes ezert ha kell jobban figyelek, de amugy IGEN! Pont olyan mint amilyen kutyat mindig is szerettem volna.


Bator, okos, figyelmes, joindulatu es rettenetesen eros ... jaaa es gyonyoru :)


Sokaig tartott amig eljutottunk erre a szintre: 2-2,5 eves koraig kinkeservesek voltak a napjaink ... iskolarol-iskolara jartunk, hogy vegre valaki segitsen kulonben eret vagok magamon :D


Ma mar szerencsere 'nagyjabol' rendben van minden ... talan ... azt hiszem :)))

2021. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem ilyen kutyam van: [link]

Turkmenisztanban 6 meteres aranyozott szobrot allitottak a 'fajtanak'.


Pont olyan amit varhatok tole es nekem pont olyan lett az eletem ami jo a kutyanak - mondhatni osszecsiszolodtunk :)

2021. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Olyan,és pont annyira buta is szegényem mint amire számítottam.Bánom,hogy ezt a fajtát választottam,egy sokkal karakteresebb kutya illett volna hozzám.

Shih tzum van,a fajtájához hűen tényleg nagyon kedves,bújós,és igényli nagyon a társaságot.Pillanatok alatt depressziós lesz minden sz*rért,de mindenhová meg nem cipelhetem magammal..

De tényleg kimerül annyiban a kutya,hogy szeret a lábadnál feküdni és folyamatosan a s*ggedbe lenni,hogy simogassá',szeretgess,mondogasd hogy cuki vagyok..:|

Tanítani lehet neki egy pár trükköt,nevelni alap dolgokra lehet,de ismétlem ez a kutya tényleg csak egy társasági kutya,egy díszállat.

Nem nagyon lehet vele kirándulni,max ha cipelem az első fél óra/óra után.Komolyabban játszani se lehet vele,mert könnyen sérül (..és megsértődik..) még akkor is,ha mondjuk véletlenül őt találod el a kis labdával.

Más kutyákkal eljátszik,de a dominancia gondjaival is meg kellett küzdeni,elég szánalmasan festett ahogy egy 6kg-os szőrgolyó játsza az eszét a többi (sokszor sokkal nagyobb) kutya közt.


És sajnos ha tanítottál is neki valamit szó szerint naponta kell át ismételni,mert egyszerűen elfelejti,megfeledkezik róla,vagy csak sz*rik rá,mindent elintéz annyival,hogy a nagy buta szemeivel bámul fel rád és csóválja a farkát mintha újdonságot mondanál neki az évek óta ismert trükkök esetében is.

Ha nem 4x tanultuk már újra a kapuszabályt akkor egyszer se.

Ameddig 2 hetet kórházban voltam anyukám vigyázott rá.Nem idegen neki,együtt lakunk,gyakran vitte le ő is mindig,viszi is a mai napig.De akkor is úgy ahogy van elfelejtette,hogy nem mehet ki előre,rohan és préseli ki magát a lábunk mellett.


Szeretem,imádom,de ha valaha is megkapnám a lehetőséget hogy elcseréljem egy kevésbé..ölebre akkor azthiszem minden szívfájdalom nélkül megtenném.Neki egy otthon ülős,idősebb gazda való vagy valami kislány ami egész nap szívesen fésülgeti és babusgatja :/

2021. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Magyar Vizslám van ugyan az minden talán amit leírtak róla a neten
2021. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Nálam csak részben jött be. A border colliem egyáltalán nem volt munkamániás, kifejezetten nehéz volt bizonyos sportokra "rákattantani", az agility versenyeken ő volt az egyik leglasabb border collie. Viszont nagyon rám volt hangolódva, sose dolgozott ellenem, emberekkel, állatokkal nagyon barátságos volt.


A jack russellem hozza a fajtaleírást, piciként egy kis terrorista, bunkó, folyamatosan a kiskapukat kereső, zabagép kutya volt és gyilkolt minden kisebb állatot. Sok közös munka után szépen összecsiszolódtunk, megtaláltuk az egymáshoz vezető utat, de azért még ma is tud köcsög lenni.

2021. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem tökéletes kutya nincs, mindnek vannak előnyei és hátrányai, persze érdemes olyat választani, amelyiknek a hátrányaival el tudsz lenni, sajnálom 5-ös, hogy neked nem jött össze :/ De más kutyákkal meg más gondok vannak. Pl. az enyém egy kis yorki, de folyton le akarja dominálni a kisgyerekeket, morog és ugrál rájuk, bár még kölyök, próbálom erről határozottan lenevelni, nagyon remélem, hogy mire nekem lesz gyerekem, leszokik róla, mert ez a viselkedés nem lesz tolerálható gyerekkel…


Más szempontokból viszont nagyon jó kutya: bújós, barátságos (a felnőttekkel), nagyon okos, játékos és könnyen tanítható. Csak akaratos tud lenni, de majd megtanulja, hogy nem ő a főnök :D

2021. dec. 8. 20:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Veletlenul dontottem egy fajta mellett. Kicsit meggondolatlanul.


Aztan eleg sok rosszat olvastam külföldi csoportokban, kezelhetetlen agressziv stb.


Kicsit megijedtem.


De ugy voltam vele 10 hetesen hozzam kerul. Mindent megteszek az ellen, hogy ne legyen olyan mint olvastam.


Egyebkent fajta leirasban huseges, makacs,baratsagos, vedelmezo, embercentrikus ezek voltak leirva, ezek mind illenek ra. Tenyeszto is ezeket mondta.


Kutyaovi, 2 magan treneren vagyunk tul. 2 eves. Igazbol olyan kutyat faragtam belole sok munkaval amilyet szerettem volna.


Sajnos a terrier ver kiutkozik laza porazos setaval kuzdunk, mert 1,5 honapig ko keményen betartottam mindent a magantrenerunk szavara. Mukodott is. Beteg lett 3 napig nem tartottam be a setanal a szabalyokat, mert sajnaltam. Aztan most mar kb kezdhetem elorol amit 1,5 honap alatt elertem :D

Most ujra dolgozunk kemenyen a laza porazos setan.


Behivasi gondunk van meg, bar jo reszt vissza jon. De azert elofordult, hogy nem, ez is a lazazasnak koszonhetoen :/


Most 20 méteres porazt rakom ra a parkban,erdoben. Folyamatos a gyakorlas.



Van meg mit tanulni fejlodni!


De összesegeben minden megvan benne amit en egy kutyaban keresek.


Picit jobb szeretem a konnyebben nevelheto kutyakat, de hat tökéletesen s kutya nincs :D Amugy okos, intelligens kutya.


Csak makacs.


De egyebkent minden belefektett energiat meger amiert rengeteg szeretet ad. Neha van, hogy besokallok. De aztan erot veszek magamon. Igazbol terrier es keson ero típus, lehet meg egy bo fel ev es a setaval meg a behivassal sem lesz baj... Vagy hat meglatjuk :D

2021. dec. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!