Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkasköröm - eltávolítás ?

Farkasköröm - eltávolítás ?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás előtt állunk és rákérdeztek, mit tegyenek még, amit altatás alatt könnyebb elvégezni, egy füst alatt meg lehet csinálni. (fültisztítás, bűzmirigy, fogkő-eltávollítás...stb)

Farkaskörmöt hasznos dolog akkor is leszedetni, ha az jelenleg semmi problémát nem okoz?

(hiperaktív 8 hónapos németjuhász )



2021. dec. 9. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Most még nem okoz gondot. Később okozhat. Különösen, ha csontos. Szedesd le!
2021. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Mi leszedettük a kaukázusi keverék szukánknak ivartalanításkor. Sokat sétálunk, illetve mi sétálunk, ő rohangál fel-alá hegynek fel, völgybe le, bozótosban stb... nem akartuk, hogy valamibe beakadjon.

Illetve a lábán elég zászlós a szőr, attól is féltem, nehogy későn vegyem észre, ha pl. elkezd belenőni a lábába.

2021. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én nem szedettem le és nagyon megbántam.

Nagyon gyorsan nő rajta a köröm,ráadásul kör alakban,tehát ha a sok bunda közt nem nézegetem meg időnként benő a húsba..

És ezt az időközönként nézegetést 1-2 havonta értsd.Az összes többi körmöt kb fél évente elég vágni,azt az egyet mindig sűrűn,nem tud kopni.

Az egyik lábán egyszer szakadt is le az a köröm,beakadt a fekhelyébe amikor helyezkedett..


Egyszóval,nyűg az hogy ott van sajnos.:/

2021. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ártani nem árt leszedetni. Mondjuk én egyik kutyámnál se szedettem le, soha nem volt gond belőle, de ez nem mindenkinél van így.
2021. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell amputalni a kutya ujjat ... eleg ha amikor mesz az eves oltasra (ha mesz?), akkor megkered az orvost, hogy vagyja le a kormet!!! - Ennyi az egesz!!!
2021. dec. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem olyan egyszeru egy ilyen mutet!!! Nem csak lecsipik a kiallo reszt, hanem vegig visszabontjak az izulet vegeig ... az izulet az egesz labon vegig er. Csak szolok!!!
2021. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Jézus isten. Miért szól hozzá olyan akinek fingja nincs a témáról? A farkasköröm a bőrön lifegő karomvég! Amikor csontos kapcsolat van kiépülve, akkor nem farkaskörömről van szó és olyankor meg szokták hagyni!
2021. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Én anno úgy mentem, hogy leveszik a körmét is (kölyökoltásoknál megbeszéltük), aztán mikor már írtam alá a műtéti beleegyezőt a műtőorvos lebeszélt, mert hogy 9/10 esetben elfertőződik, ha csontos a kapcsolat akkor az egy komplikáltabb műtét (amputáció), hosszabb a felépülés, sebkezelés, ő személy szerint nem javasolta. Én meg egyáltalán nem ragaszkodtam hozzá, utólag mikor suliban kérdezték, tudtam meg, hogy amúgy milyen jelentőségű lett volna ez a dolog.


Végül nem bántam meg, hogy maradtak, mert eddig semmi problémát nem okoztak. Pedig ő is zászlós szőrű, neki is visszafelé nőnek, sőt az egyik lábán dupla van, de azért olyan nincs, hogy későn venném észre, hogy megnőttek a karmok. Nem kell gyakran vágni sem.

2021. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Tudtommal a farkaskarom lehet csontos, vagy csont nélküli, amit valóban csak a bőr tart ott. Enyémnek csontos van, nem akartuk leszedetni, nem is okozott soha gondot. Vágni kell havonta a karmot rajta és ennyi.
2021. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként másik kutyám karma szakadt be, elég csúnyán, azóta sem nőtt ki. Ez normál lábujjon lévő volt, szóval bármelyik beakadhat, elég egy szerencsétlen mozdulat.


Bőrön lifegőt ajánlatos eltávolítani, mert annak nincs tartása, csontosodása, könnyen beakad. Előző válaszoló vagyok.

2021. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!