Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amerikai stafford...

Van egy amerikai stafford kutyusunk. Kiszökik az utóbbi időben.? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves kutyusunk. Eddig semmi gond nem volt vele de az utóbbi időben nem hallgat ránk. Kiszökik ha szólunk neki nem jön vissza. Kerítést szétrágja és kimegy. Nem tudjuk mitévők legyünk. Nem bánt senkit hisz gyerekek között nőtt fel. De ez nem állapot hogy ezen kell idegeskednünk hogy mikor megy ki megint...sétáltatás szóba se jöhet hisz akárhányszor elvittük rángatott minket, nem tudja elviselni a pórázat.Válaszokat előre köszönöm
2021. dec. 9. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Kesz csoda, hogy 7 ev alatt csak most kezdett el szokni. Unatkozik! Mi az, hogy seta szoba se johet? Ha nem birtok vele, akkor tessek kutyaiskolaba menni...rettenetes, hogy 7 ev alatt csak ennyire jutottatok a kutyaval.

Egyebkent meg miert is van kint telen egy rovidszoru kutya?

2021. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Rosszak a gazdái
2021. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
85%

Soha nem értettem, hogy minek tart valaki bull típusú kutyát, ha nem ért hozzá. Rövid szőrű kutyát nyár kivételével csak bent szabadna tartani. Egyébként meg az egyik legintelligensebb munkakutya fajta, folyamatos tanítást, foglalkozást mozgást igényel. A sétáltatásról csak annyit, hogy erélyesen kell fellépni az ilyen kutyákkal szemben, ergo, hogy tudja ki a főnök. Nem való mindenkinek.

Én kb 2 év múlva szeretnék ilyen kutyát, de már fél éve olvasok, tájékozódok, tanulok, hogy hogyan érdemes tartani...

2021. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amstaffal szoktam 3 orat kocogni. O meg fut egy kovethdtetlen tempoban.


Ha nem narnank kocogni,az egesz lakast ,taskaim,mindent ,amit eler, szetragja!!

Illetve a porazon mar rangat ,ha nincs meg ez a testedzes heti 2-3x!!!

Vekony alacsony no vagyok.

2021. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánt senkit? Más kutyákat sem? Nem rohan ki kocsiútra és okozhat komoly balesetet? Kérdező, te tényleg ennyire nagyon ostoba vagy?


A kutya nem szökhet! És pont! Egyszer sem az életében! Ha képtelen vagy megfelelően tartani, inkább keress neki egy normálisabb gazdát!


Az meg micsoda, hogy nem sétáltatjátok, mert ahhoz is lusták vagytok, hogy neveljétek? Egy terrier, könyörgöm! Munka és kemény fizikai fárasztás kell neki! Nem kerti dísznek való! Egyszerűen bizonyos intelligencia és felelősség tudat alatt nem lenne szabad állatot tartani...

2021. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Keressetek neki gazdát. Nem azért mondom mert milyen szar gazdák vagytok, nem ítélkezem, hanem ez a legjobb nektek is meg a kutyának is. Egyértelmű, hogy túl vállaltátok magatokat ezzel a fajtával. Nem mindenkinek való bükk típus, de sajnos nagyon népszerű és a bull kutya gazdák 80-90%-a f@rok hosszabbítónak veszi, mert "huu de ijesztőnek, veszélyesnek néz ki" meg "jól áll rajta a vastag lánc nyakörv" stb. Nem azt mondom, hogy nálatok is így esett a választás a fajtára, ez csak egy apró kitérő volt.

Nem tudjátok rendesen mozgatni a kutyát így is szerencsétek van, hogy "csak" szökik, mert agresszívvá is válhatott volna, hiába gyerekek mellett nőtt fel. Egy közepes vagy kistestű kutyával járatok volna jobban, egyrészt mert gyerek mellé nem való olyan fajta amelyik híresen önérzetes, mert a gyereknek egy rossz mozdulat, ami nem tetszik, és ki tudja hogy hogyan teszi helyre a kutya a gyereket.

Tényleg jó szándékkal mondom, hogy keressetek neki egy másik gazdát, tudom hogy szeretitek, meg a szívetekhez nőtt (lehet lepontozni, én nem hiszem hogy nem szeretik azt a kutyát,csak rosszul választottak), de így lesz a legjobb és amikor arra jut a sor, hogy új kutya, körültekintőbben válasszatok fajtát, és ne nagytestűt.

Minden kutya rángat meg ugrál a pórázon, ha nincsen hozzá szoktatva. De könnyebben elbírtok egy kisebb testű kutyával, illetve a kutya sulit vegyétek fontolóra, titeket tanítanak ott 90%-ban, hogy mit hogyan, és mire hogyan reagáljatok.

2021. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bull típus*
2021. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Több hiba, meg forgalmazási "zavar" is van a válaszomban (6), nézzétek el. Illetve igen, az amstaff is közepes méretűt, de úgy értettem a közepes méretűt, hogy kevésbé erős, egy amstaff nem egyszerű eset, és tele van erővel.
2021. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pórázhoz hozzá kellett volna szoktatni már kölyök korban.Kerítést meg csinálj olyat,amit nem rág szét.
2021. dec. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!