Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okozhat lelki sérülést a...

Okozhat lelki sérülést a kutyáimnak, ha vállalok még egy kutyust?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyusunk (9 és 10 évesek) a szüleim házánál. Eddig én neveltem, sétáltattam, etettem őket stb.. és szívből szeretem őket, de sajnos most hogy elköltöztem otthonról nem hozhattam őket magammal.


Nagyon hiányzik, hogy a környezetemben legyen egy társ, ami érthető hiszen így nőttem fel. Elgondolkodtam, hogy vállalnék egy 100% ban saját kutyust. Egyik ismerősöm viszont felhívta a figyelmemet, hogy a családom kutyái ezt lehet, hogy traumának élnék meg (velük is találkozom 1-2 hetente) mondván, hogy lecseréltem őket.


Szerintetek ennek lehet valóság alapja? Nagyon elgondolkodtatott, és nem jutok dűlőre.


2021. dec. 16. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi valóságalapja.
2021. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ezek anekdotikus dolgok, mivel nem bizonyítható sem az egyik, sem a másik oldal. Viszont nekem pl. az idősebbik kutyám, ha elmegyek hazulról valahova máshova kutyázni (pl. tenyésztő barátainkhoz), utána ha hazamegyek, megszagol, és hátat fordít, elvonul és amíg le nem fürdöm és ruhát nem váltok, addig "duzzog". A fiatalabbik kutya nem csinál ilyen fakszint, ő inkább szagolgat, de ő sem csinál olyan örömvircsaftot, mint amit egyébként szokott (ha nem tetőtől-talpig idegen kutya szagúan megyek haza).

Mint az első mondatban is írtam, ezek az én személyes tapasztalataim a jelenlegi két kutyámmal, így anekdotikus információnak számítanak, nem jelentenek megdönthetetlen bizonyítékot.

2021. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is van kutyám és sokszor vigyázunk tesómék kutyájára is, plusz párszor van ideiglenes kutya is nálam. Sosem láttam, hogy emiatt lelkibeteg lenne, inkább örül nekik és eljátszanak ketten.


A család kutyái nem 100%-ban veled vannak, így szerintem teljesen mindegy nekik, hogy viszel-e haza kutyát vagy sem. A miénk, aki egész nap a seggünkben van, nem hatódik meg ha más kutyák is vannak a kertben vagy ha a futtatóban kutyázok vagy ha a szomszéd kutyával "beszélgetek". :D

2021. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
trauma? a kutya nem ember, nem lesz lelkibeteg. max erzik majd rajtad egy idegen kutya szagat, na bumm. ha odaviszed az uj kutyat akkor vagy kijonnek vagy nem. ennyi
2021. dec. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Mivel elköltöztél, saját házadba viszed nem pedig oda, miért okozna?

Ha oda vinnéd lehet féltékenykednének. Én macskámmal tapasztaltam, hogy lett még egy cica, mai napig nem fogadja el, pedig már fél éve ketten vannak.

2021. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem nem okozol vele túl nagy traumát, a két kutya kb alig lát téged, már nem te vagy a gazdájuk.

Ha még otthon laknál és oda menne a fital, jobban megérintené őket, de azt is túlélnék.

2021. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!