Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya...

Csehszlovák farkaskutya mennyire jó személyvédő? Mivel eredetileg rendőr, katonai célokra is tenyésztették, ezért gondolom hogy alkalmas, de ugye elég makacsak, nehéz természetűek. Általánosságban kérdezem

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Lehet képezi ilyen téren is persze. Szolgálati kutyának a kutyafajták jobban beváltak mint a farkas kutyák, kevésbé félnek a tűztől és kezelhetőbbek, de nem reménytelenek
2021. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Eleve nincs olyan munkakedve mint egy örző védő fajtának, mivel részben farkas is. Egyébként nem javasolt a csibészelése vagy vadítása semmilyen formában, nem is vagyok benne biztos hogy elvállalnák az öv képzését.

Én is imádom ezt a fajtát, legnagyobb álmom, de annak tudatában kell lenni hogy komolyabb sportra, haszon ill háziállatok köré akkor sem lesz tökéletes hogyha kölyök korától erre van képezve.

Erről még nem hallottam hogy szolgálati vagy katonai célokra alkalmaznák, de lehet én vagyok tudatlan. Nem igazán tudom elképzelni hogy egy malanoishoz vagy németjuhászoz felérne a teljesítménye.


Tehát ha általánosságban kérdezed, nem, nem alkalmas örző védőre, se háziállatnak nem alkalmas, se kutyának nem alkalmas, mert nem az. Viszont ha komolyan gondolod a tartását, határozottságra, elkötelezettségre és komoly kutyás tapasztalatra van szükséged, de nem támaszthatsz felé olyan elvárásokat amiknek a fajtájából adódóan alapvetően nem tud megfelelni.

2021. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
#2 már nem alkalmazzák, mivel van jobb fajta erre a célra, de még a 80-as években bizony lehetett találkozni szolgálati farkas kutyával.
2021. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt a videót nézd meg elsősorban, röviden összefoglal mindent a fajtáról. 2 perc körül említi hogy az örző védő munkát nem lehet a fajta idegrendszerére építeni, és hogy a hosszabb munkavégzést sem élvezi.

De a tenyésztő valószínűleg megkérdezi és nyomonköveti hogyan tartod, az öv-ről már az elején le akar majd beszélni valszeg, ha nagyon ragaszkodsz hozzá se tud majd ilyen célra kölyköt adni szerintem. Kicsit ilyen sznobok fajtája, mivel elég körülményes a tartása, és valójában semmiben sem kitűnőek a többi külön célra tenyésztett fajta mellett. Amolyan emberiség trófeája.

Hajrá ha belevágsz a tartásába amúgy, nekem az életstílusomba nem hinném hogy a közeljövőben bele fog férni ez a fajta.

2021. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra tenyésztették anno, de ha ezt tudod akkor azt is tudhatnád hogy egyáltalán nem vált be.
2021. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha elvarod a yzemelyvedelmet,akkor ov kutyafajtat valassz. Roti,dobi,cc,amstaff,napolyi masztiff. Ok erre szulettek. Tanitas nelkul kivaloan megvedenek. A legjamborabb peldany is megoli a tamadot,ha arra van szukseg az eleted vedelme erdekeben.


Az orzovedo tanfolyamok csak vaditjak a kutyat mozdulatokra es a belvarosban csak szajkosarral tudsz begigmenni emberoles nelkul. Ne vidd ilyen hulyesegre a kutyad. Elrontjak ott csak.

2021. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 egy őrző védő kutyának nem az a lényege hogy megölje az embert. Tanítás nélkül életveszélyesek ezek a kutyák ha elszabadulnak és neveletlenek, mert fejre, torokra mennek. A tanfolyamnak az a lényege, hogy ne öljön meg senkit, tegye tehetetlenné a támadót, de ne haljon meg.

Baromság amit mondasz, hogy elrontják a kutyát. Pont hogy nevelik, tanítják, hogy ne legyen egy vadállat belőle amit aztán le kell lőni.

2021. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!