Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A petvetdata miért nem mutatja...

A petvetdata miért nem mutatja a gazdi minden rögzített adatát chip ellenőrzéskor? Miért kell a részletek ellenőrzéséhez állatorvos?

Figyelt kérdés
Én annyit látok, hogy "Az Ön állatának adatlapján a következő e-mail cím szerepel: (és a telefonszámom 06 nélkül)". Így nem tudom, hogy a többi adat helyes-e. Nem értem, betekintő (nem szerkeszthető) módban miért nem nézhetem meg gazdiként.
2021. dec. 25. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rendszer szerintem elsősorban az állatorvosoknak szól, nem a laikus állatgazdiknak.
2021. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert nem minden gyömérre tartoznak a személyes adataid!
2021. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem csak a te kutyádat lehet lecsippantani, ha leolvasod más kutya chipjét, akkor meg tudnád nézni a gazdája elérhetőségeit, adatait, amihez nincs túl sok közöd (GDPR).
2021. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
...mondjuk lehetne egy publikus telefonszám is, amit bárki láthat (regisztrálásnál két számot kérne a doki, egy privátot, egy publikusat), sokkal egyszerűbbé tenné a szökött kutyák hazajuttatását (állatmentőzöm is).
2021. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nincs mindenkinek chip olvasója, nekem sincs, a kutyám állategészségügyi kiskönyvében benne van a szám, az alapján néztem meg. De igazából nem tudom, hogy pl a nevem, címem jól szerepel-e.
2021. dec. 25. 11:23
 6/16 anonim ***** válasza:

#5: Persze. De ha megszökik, és megtalálják, leolvassák a chipet. Akkor valóban, jobb lenne, ha az állatmentő rögtön látna telefonszámot (fogalmam sincs, mit lát).

De ha ellopják, akkor biztos, hogy azt akarod, hogy a tolvaj minden adatodat lássa?

2021. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Biztosan lehetne valami biztonsági ellenőrzést beépíteni, pl beírni egy plusz kódot, ami a rögzített telefonszámra, e-mail címre érkezik, vagy a gazdiknak is biztosítani fiókot. A 21. században ez nem olyan lehetetlen.
2021. dec. 25. 11:58
 8/16 anonim ***** válasza:
#7: Valóban nem lehetetlen. De annak költsége van, amit valakinek állnia kell. A chipezés tudomásom szerint maximál áras, és ebben benne van minden költség kb. Nem hiszem, hogy fedezné egy programozás költségét is.
2021. dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem megoldható lenne, a chip egyszeri költség, és kötelező. Ha már elvárják a gazditól, hogy figyeljen a chipre és az ahhoz tartozó adataira, akkor biztosítani kellene ezt ellenőrizni állatorvos nélkül is. Most is több chipes de nem regisztrált kutyát találtak, szerintem ez az állatorvosok felelőssége így, hogy a gazdinak még betekintési joga sincs a saját kutyája chipjéhez rögzített adatokba.
2021. dec. 25. 13:16
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért azt, hogy be van-e regisztrálva, tudod ellenőrizni. Ha változik valami az adatodban, cím, vagy telefon, azt is az állatorvosoddal viteted be a rendszerbe. Ha nem vagy benne biztos, hogy egy változásról szóltál-e, simán megkéred az állatorvost, nézze meg, mi van hozzá beírva.

Mint írtam, ennek, amit szeretnél, költsége van. Így sok a chip nélküli kutya. Ha emiatt duplája/triplája lenne a chipeztetés költsége, még többen nem tetetnének bele chipet.

Egyetlen hiányosságot látok csak, hogy az állatmentők csak állatorvos segítségével tudják hazajuttatni az állatot (bár azt írod, a telefonszámod látszik, amikor én utoljára néztem, nem látszott).

2021. dec. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!