Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevált kutyafutópad?

Bevált kutyafutópad?

Figyelt kérdés
Linkelnétek? Mennyit lehet használni, hogy a kutya ne sérüljön?

2021. dec. 29. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Annyit kell használni hogy a kutya elfáradjon, arra figyelj, hogy úgy állítsd be, hogy amikor előrenyúlik a lába, akkor még érje a szalagot a lába, így kényelmesen, természetesen tud majd futni. Sportkutyás csoportokban szoktak árulni Az áruk elég borsos.

[link]

Azt nem tudom, talán itt csináltathatsz/vehetsz e de főként ők foglalkoznak ilyesmivel

2021. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A futast nem helyettesiti egy futopad!!


Futaskor ott van a jo levego ! A zold novenYzet szine,ami terapias hatasu . Illetve a szagok,amiket szaglaszik kozben!!


Fontos,h a kutya a sajat tempojaban fusson es akkor alljon meg,amikor neki jol esik.


Aztan meg a koncentracio,hogy odafigyel ,milyen tereptargyakat kell kikerulni stb.


Illetve a gazdat is figyeli koveti az utasitasokat. A kapcsolatotok is is fejlodik a kozos sporttal.


A monoton porazas vagy futopados futassal biztos,h megerolteted a kutyad illetve nem fogja elvezni.

2021. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

2: te láttál már kutya futópadot? :D

Azt a kutya magának hajtja, magának gyorsít, lassít, akkor áll meg amikor ő akar.

A futópad pont arra jó hogy fusson a kutya, ne kelljen a gazdához igazodnia, aki úgyis lassabb mint ő maga. Rendesen átmozgatja, sportol a kutya, levezeti az energiáit, koncentráltan tud futni, anélkül hogy megzavrnák. Olyan állítást pedig senki nem tett, hogy helyettesítené a gazdàval való futást mivel az teljesen más téma.

A futópadot pedig a legtöbb kutya nagyon élvezi, nyugodtan nézz videókat, ahogy a kutyák már alig várják hogy elindulhassanak a padon. Ha egy kutya nem élvezi úgyse fogja használni

2021. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
3-as : futottwl mar eletedben….? Latom,h nem….
2021. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt abból sikerült leszűrni hogy azt írtam hogy a kutya gyorsabb az embernél, vagy hogy levezeti a feles energiát? :D
2021. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Tavaly vettem 80 ezerért egy motoros emberit, de csak akkor használják a kutyák, mikor nagyon gáz kint a talaj, de karantén vagy a térdsérülésem idején is jól jött. Nagyon szeretik, nincsenek kényszerítve, póráz nélkül futnak, bár inkább a jutikért csinálják, amiket közben adagolok nekik :) Kúra szerűen kapnak izületvédőt és picit be szoktam őket melegíteni+nyújtani a végén.


Arra figyelj, hogy elég hosszú legyen a szalag, az enyémen csak 100 cm, a 6 kg-os kutyámnak bőven jó, a 15 kg-osnak meg még éppen oké, de a kicsivel nagyobb harmadik max lépésben tud rajta menni, de ő már öreg, nem is kell neki.

Ha valamilyen rugalmas megoldás van az ütődés csillapítására, az hosszú távon, rendszeres használat mellett megfizetődő.


Ugye két fajta pad van, motoros és mechanikus. A mechnanikusat a kutya hajtja magának, gyors sprinteket szoktak általában futtatni rajta, így általában be is vannak kötve, szerintem itt fontos, hogy a kutyád nagyon motivált legyen, könnyen rácsússzon az ilyen jellegű feladatokra. A motorosnál nem kell akkora motiváció, így kb minden kutyának megtanítható, lassabb tempóban, így több ideig szoktak rajta sétálni/kocogni a kutyák.


Szerintem érdemes előtte kipróbálni, főleg a mechanikusat. Vannak ilyen események is, illetve a padokat lehet bérelni is.

2021. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!