Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem fura ez a Nyakas...

Csak nekem fura ez a Nyakas Gábor figura?

Figyelt kérdés

Már régebb óta követem a közösségi médiában, közben megfogalmazódott bennem hogy semmi extrát nem ad ami miatt különlegesebb lenne mint a többi tréner, egyszerűen csak valamiért felkapott lett. Utána egyre több fura dolog volt amit csinált/mondott. Például vannak a saját fejlesztésű retriever pórázai, amit úgy állít be mintha ő találta volna fel, de közbe amit ő gyártat abban a vékonyságban, az a már eleve létező kontakt póráz.

A falka elmélettel nem ért egyet, szerinte az ember nem lehet a kutya falkavezére.

Aztán van egy videó amiben kinyílik a kocsija csomagtartója, kipattan belőle a dobermanja, elkezd cirkálni, járőrözni az úttesten, nem azt mondom hogy túlzottan dominánsan de kellő önbizalommal járkál fel alá, fejét és a farkát mereven felfelé kihúzva, majd beviszik egy másik kölyök doberman kertjébe, ami a kiskutya saját területe, szegény kicsi totál stresszbe jön, nem érti hogy miért történik ez, ugat ugrál amit csak tud hogy kiűzze az idegent.. . Aztán megszólal a csávó hogy jó akkor inkább közös sétával szoktatják össze őket, na mondom nem ez lenne az alapvető?

Ja és volt egy ismerősöm házánál képzésen, a pórázon húzásról akarták leszoktatni a kutyát, ezt úgy csinálta hogy amikor húzott a kutya két lépést hátramentek. Ezután a kutya hónapokig úgy sétált hogy hátrament utána előre, hátra előre. Aztán hívtak inkább egy másik trénert. Na mindegy.


Szóval nem kérdőjelezem meg hogy széleskörű szakmai tudása van, vagy hogy jól tartja-e a kutyáit, biztos sokaknak tudott segíteni, de vannak bukfencek ezzel a csávóval, persze többféle képzési technika van, de ennyire alapvető hibát elkövetni hogy idegen kutyákat nem semleges területen ismertetünk, vagy hogy x mm alatt már nem retriever póráz a hivatalos neve a nyakörvednek hanem kontakt. Mintha inkább show man lenne mint kutyasuttogó. És a laikusok vagy az első kutyások rögtön hozzá fordulnak mert ő ismert.

Nektek mi a tapasztalatotok vele?



2021. dec. 30. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Nekem mindenki fura, aki minden kutyára egyféle nevelési módszert akar rákényszeríteni.
2021. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem ert hozza a Nyakas Gabor. Agressziv bunko.


Egy kutya mindig a csoport legintelligensebb tagjara hallgat,azt tekinti a vezetonek. Az intelligens ember az eszevel oldja meg a szituaciokat,NEM az agresszivitasaval.

2021. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Kókler, de felkapott. Nekem sem szimpatikus
2021. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinek fura, akinek van némi tapasztalata, tudása a kutyákról. :D
2021. dec. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se szimpi. A pórázai nem érnek semmit szerintem, ugyanolyan póráz mint a többi csak azért tűnik"jobbnak"mert egy "Profi" tréner árulja.
2021. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok az emberek kapnak több média megjelenést, akik jól el tudják magukat adni. Mindig hatalmas sekunder szégyenérzet tölt viszont el, mikor morgást utánozva és befeszülve, mint egy vadember akar helyretenni egy dominánsabb kutyát.


Amúgy meg minden kutyánál más módszerek válnak be és minden kutyának máshol vannak a határaik. Én pl sosem "szórakozom" semleges helyen találkozással, ha jön hozzám egy ideiglenes, ismerem a kutyáimat, sosincs abból konfliktus, hogy az udvarba mutatom be az új kutyát.

2021. dec. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!